Linia demarkacyjna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
O, to to coś różowe tam

Linia demarkacyjna – najlepiej strzeżony rezerwat na świecie. Jest tak ważny, że każdy bez przepustki zostanie zastrzelony od razu. Najsławniejsza linia demarkacyjna znajduje się między Koreą Północną a Koreą Południową. Jest to pasek szeroki na 4 km i rozciągający się od morza do morza.

Korea[edytuj]

W 1953 roku po drobnej sprzeczce Koreańczycy postanowili, ze nie chcą być obok siebie i uznali, że taki sobie rezerwat może się sprawdzić. Wtedy granice rezerwatu zostały odpowiednio zabezpieczone murami, zasiekami, minami i wieżyczkami pilnującymi, aby nikt nie przeszedł z jednej Korei do drugiej, albo co gorsza, nie zerwał kwiatka.

Wietnam[edytuj]

Linia demarkacyjna pomiędzy imperialną dyktaturą Południowego Wietnamu, a fanatycznym, komunistycznym Wietnamem Północnym doprowadziła do innej drobnej sprzeczki. Po początkowych sukcesach dzielni Marines musieli podkulić ogony, a zwycięski Vietcong ogłosił ustalił obwieścił ustanowił Słuchacz jedynego słusznego radia ocenzurował ten niegodny fragment Wietnam bez linii demarkacyjnej, ku chwale rewolucji. Komuniści wietnamscy odrobinę się jednak ze swoim keine Grenze zagalopowali, bo z marszu obalili granice sąsiednich państw, jak Laos, czy Kambodża.


Crystal Clear app internet.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.

Society.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny polityki. Jeśli dostajesz wypieków na widok obrad Sejmu – rozbuduj go.