Liroy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy polskiego rapera. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Scyzor w kuluarach
Słynny scyzoryk
Już nie na serio
Ja żyję tak jak ja chcę, więc wCenzura2.svglaj!
Liroy o sobie samym
Scyzoryk z Kielc? Skąd ten kutas się urwał?
Owal o Liroyu
Takie małe, grube.
Prawdziwi fani o Liroyu
Tede, jesteś jak chińska małpka na zwykłym odpustowym kramie
Liroy zapytany co sądzi na temat Tede
Liroy posłem! KCenzura2.svga no nie!
Przeciętna reakcja na karierę polityczną Liroya

Liroy (właśc. Piotr Krzysztof Marzec, urodzony 12 lipca 1971 w Busku-Zdroju) – polski raper znany jako scyzoryk, Grand Papa Rapa, Dick Dobrovolsky – rapierek z Kielc. Piosenkarz ustny, który tańczy gangsta rap i nosi czapkę na oczach. Jego piosenki zawierają słowa „kukułka”, „o ja fanzolę”, „goła baba” oraz „fakin fak”. Ma 160 cm wzrostu i zgrywa twardziela. Poza tym jest szefem gdyńskiej mafii chuliganów Arki Gdynia i ma największego bejsbola ze wszystkich.

Największy w Polsce fanclub rapera mieści się przy ulicy Ciasnej na poznańskim Dębcu.

Kariera[edytuj]

„Przygodę” z rapem zaczął w wieku 11 lat, drąc mordę do mikrofonu przyklejonego na czoło. Początkowo nagrywał to na kasetach przemyconych zza wschodniej granicy, później przerzucił się na CD. W 1991 nagrał pierwszą polską płytę hip-hop, którą dopuścili do sklepów z artykułami niskoprocentowymi. W 1995 dorobił się albumu, będącego przełomem polskim rapie. Sprzedał się on bowiem w 500 tys. egzemplarzy. Kontynuował karierę, jednak widocznie nie został już nigdy natchniony Duchem Świętym i nie udało mu się powtórzyć sukcesu z dawnych lat.

Polityka[edytuj]

W październiku 2015 Piotr postanowił kandydować do sejmu z listy partii Pawła Kukiza, i nawet się tam dostał! Poza tym, by wyborcy go rozpoznali, zmienił swoje dane osobowe na Piotr Liroy-Marzec. Teraz w sejmie będzie rapowanie Panie Marszałku, wysoka izbo, jeCenzura2.svgć mi się chce. W 2016 roku wystąpił ze stowarzyszenia Kukiz bo ja żyję tak jak ja chcę.

Zobacz też[edytuj]

Noncytaty
Zobacz cytaty:
Liroy