Mała Chinka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Obejrzyj ten film na YouTubie
Obejrzyj zanim Filon skasuje!
Zdumiewające, że po wysłuchaniu tej paranoi żadne państwo azjatyckie nie wypowiedziało Polsce wojny, a przynajmniej nie zażądało ekstradycji Filona i Paschalskiej
Wojciech Mann o piosence
Jaki fanki piosenki? Jest tylko Funky. Funky Filon!
Idealny suchar poświęcony „przebojowi”

Mała Chinka – wybitny przebój stworzony przez Funky Filona[1] i Kaję Paschalską, czyli Rudą z klanu Lubiczów. Pomimo tego, że utwór powstał w 2005 roku i szybko wycofano go ze stacji muzycznych, to nadal znajdują się osoby, które doskonale pamiętają tę szmirę, której powstydziłby się nawet właściciel pustej szklanki z pomarańczami.

Analiza tekstu

Piosenka opowiada o małej Chince Cziku Cziku Linke (skąd ta cziku cziku linka?!), która miała w oczach tylko gniew. Podmiot liryczny zna Chinkę Cziku Cziku Linke i jej matkę.

Nasza Chinka przypłynę za chlebem do Polski statkiem albo samolotem. Potem możemy się dowiedzieć, że Chinka jest właściwie z Wietnamu. Cziku Cziku Linka dostała pracę w sajgon barze, nie zgodziła się na awans od szefa, po czym pomimo rasistów-Polaków poradziła sobie handlując podrabianymi tekstyliami. A, jeszcze mamy jej brata, który przykręca śrubki.

Na końcu dowiadujemy się, że Cziku Cziku Linke komornik wszedł na dom i że pozdrawia ona polskiego chłopczyka i polską dziewczynę z dalekich stron. Czyli komornik był skuteczny i wywiózł Cziku Cziku Linkę do Chin, a właściwie do Wietnamu.

Teledysk

Teledysk jak teledysk – Kaja Paschalska ubrała się w pożyczone ciuchy, Funky Filon pożyczył od znajomego ubrania pracownika KFC. Cały sukces teledysku polegał na jego ciągłym usuwaniu z internetu – był moment, w którym Mała Chinka była tak trudną rzeczy do zdobycia w sieci jak odnalezienie stron internetowych znajdujących się w somalijskich serwerach. Praktyka ta odniosła sukces – o ile dzisiaj nikt nie pamięta zbytnio, że w podobnym czasie swoją grafomanią cieszył się Szymon Wydra, to dzieło Funky Filona i Paschalskiej nadal jest popularne.

Mała Chinka jako promocja diabła

Niektórzy spostrzegawczy ludzie mogą znaleźć w teledysku liczbę 15097666. Oprócz tego Filon pokazuje diabełka na palcach. Z tego co wiadomo Funky Filon to jawny satanista, który ubiera się na czarno nie dlatego, że zaczął pracę w KFC, bo zabrakło mu kasy na pensję dla montażysty (a montażysta dużo chciał, bo leki antydepresyjne podrożały wówczas mocno). Aby nie było kontrowersji, że w teledysku jest same 666, to zdecydował się usunąć jedną szóstkę i dopisać na początku cyfry z daty urodzenia (15 września 1976). A że szóstka pojawiła się, to Filon był szczęśliwy.

Ciekawostki

  • Kobieta występująca w teledysku jako Chinka ma z Chin tylko buty (kurtka importowana jest z Wietnamu).

Przypisy

  1. Kto to kCenzura2.svga jest?!