Maciej Giertych

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy polskiego polityka. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Profesor Giertych na tle flagi Ukrainy

Maciej Giertych (ur. 24 marca 1936 w Warszawie) – prawicowy polityk polski, europarlamentarzysta, profesor dr hab., specjalista nauk leśnych, absolwent hiperelitarnego KUL. Jedyny człowiek, który nie pochodzi od małpy.

Kariera

Specjalności naukowe:

Życie prywatne

Maciej Giertych jest członkiem LPR, który przyczynił się do powstania Romana Giertycha. Podobno w latach studenckich posługiwał się pseudonimem: Maciej, Gej z Tych. Jest to jednak wierutna bzdura, gdyż jak powszechnie wiadomo profesor Giertych nigdy nie studiował, a poza tym nie mówi się z Tych, tylko z Tychów.

Profesor Giertych planuje obalić teorię ewolucji oraz zaprzeczyć temu, że Ziemia jest kulą. Mało tego. Chce obalić teorię powszechnej grawitacji, bo, jak mówi, „ptaki pospadałyby z nieba”. 13 grudnia 2006 ogłosił, że zbiera fundusze na wyprawę na kraniec świata. Chciał, aby jego sponsorem był rząd. Jako dowód, że kraniec świata istnieje, podał tytuł filmu „Pan i Władca na krańcu świata”, którego zresztą nigdy nie oglądał. 17 października 2006 ku wielkiemu rozczarowaniu internautów prowadzących zbiórkę pieniędzy na sfinansowanie tej wyprawy jednak zmienił zdanie co do podróży, bowiem uwierzył w teorię Zenona z Elei, że ruch nie istnieje i jest sprzeczny (jeśli idzie się z punktu A do B, to po przebyciu połowy drogi będzie trzeba przejść kolejną połowę itd., więc nigdzie się nie dojdzie).

Maciej Giertych uznawany jest za tęgi umysł IV RP i znany jako Wielki Obalator. Dziś prowadzi badania nad obaleniem teorii heliocentrycznej. Planuje też w miejsce pomnika Mikołaja Kopernika postawić pomnik „Poległych w Walce z Układem”, oczywiście słonecznym.

Przeszłość

Maciej Giertych miał w młodości kontakty ze słynnym SB, stąd zresztą wyniósł swój popularny pseudonim „Długi”. Do dziś najwybitniejsze umysły nie odkryły, skąd się wzięła ta niejednoznaczna ksywa. Najbardziej prawdopodobnym powodem jest fakt, że został on wyjątkowo szczodrze wyposażony przez naturę, co jest niezwykłym zjawiskiem u przedstawiciela jego gatunku.