Mali

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mali
Stolica też Mała
Ludność 3 miliony Arabusów, co łażą po pustyni
Język urzędowy arabski
Ustrój republika (jak cała Afryka)
Religia islam
Waluta turbany i piasek
 

Mali – kraj gdzieś w Afryce. Słynie z bankructwa oraz średnich piłkarzy jak Mahamodou Diarra, który jest razem z Jurkiem Dudkiem zastępcą rezerwowych zarezerwowanych rezerwowców rezerwowych w Realu Madryt. Owe państwo nie posiada wielu obiektów turystycznych, gdyż w Mali takowe nie istnieją. Ma prostą faunę, florę, politykę, linie graniczne, tabliczkę mnożenia oraz instrukcję obsługi.

Jak sama nazwa wskazuje, mieszkańcy Mali są nieduzi. Wszelkie dobra naturalne tego kraju (piasek i błoto) znajdują się bowiem na poziomie gruntu, dzięki czemu ewolucja zadbała, by Mali nie musieli męczyć się za bardzo podczas pracy. Przeciętna kobieta posiada 6.35 dziecka. Aż 64% populacji mieszka na wsiach (czytaj: pustynia). 80% ludności zamiast używać języka francuskiego jak Bozia przykazała zapisane jest w konstytucji używa własnego dziko-afrykańskiego języka bambara. W 1992 roku prezydentem Mali zostaje absolwent Uniwersytetu Warszawskiego Alpha Oumar Konaré, który w sumie nic nie zrobił, dlatego w 2002 roku władzę objął niejaki pan Amadou Toumani Touré.

Stolicą owego kraju jest Bamako. Ewentualnie kilka skromnych obiektów można zaliczyć jako miejsca, które zaciekawią jedynie nielicznych turystów. Są nimi Wieża Banku Centralnego Państw Afryki Zachodniej w Bamako (o dziwo tak profesjonalne budynki też istnieją w tym kraju. Trudno to pojąć, ale nie jest on z piasku i błota), Malijskie Muzeum Narodowe (znajdują się w nim zbiory okazów sztuki ludowej XXI wieku, takie jak maski, kapelusze i lwie skóry znalezione gdzieś na pustyni), lokalne targowiska (najciekawsze miejsce w Mali) i Wielki Meczet (jak sama nazwa wskazuje, może pomieścić się tam dużo rodowitych mieszkańców Mali).


Crystal Clear app internet.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.