Marek Borowski

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy polskiego polityka. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Olek, mordo ty nasza! Jesteśmy z tobą, ty jesteś z nami, idziemy do sukcesu. Jedną mam tylko prośbę – do dwudziestego pierwszego żadnych wizyt na Ukrainie i w Rosji, bo ich gościnność jest nie do wytrzymania!
Marek do Olka przed wyborami
Marek Borowski
Niemałe miał troski
Gdyż wypadły mu włoski

Teraz spłakany
Woła wciąż mamy
Bo rozeszły się już o tym pogłoski

Piosenka o Marku Borowskim

Marek Borowski (ur. 4 stycznia 1946 w Warszawie) – jedyny polski polityk lewicy, któremu nie udowodniono udziału w jakiejkolwiek aferze. Mimo to poszukiwania haka trwają. Jest przewodniczącym Socjaldemokracji Polskiej.

Oficjalnie jest synem przedwojennego działacza komunistycznego – Wiktora Borowskiego, ale i tak nikt mu nie wierzy, bo i tak wiadomo, że jest synem znanego ubeka, Żyda i oprawcy: Jakuba Bermana i tylko wiadome czynniki chcą ukryć niewygodną prawdę o jego pochodzeniu (ale my, prawdziwi Polacy, nie damy sobie zatkać gęby!).

Jako jedyny spośród całego SLD nie został oskarżony o udział w grupie trzymającej władzę i dlatego opuścił szeregi swojej partii, żeby założyć partię czystych – Socjaldemokrację Polską. Mimo to i tak jest umoczony. Nieważne, w czym – my i tak wiemy swoje, a gałęzi starczy dla wszystkich.


Society.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny polityki. Jeśli dostajesz wypieków na widok obrad Sejmu – rozbuduj go.

P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.