Marek Penksa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy słowackiego piłkarza. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.

Marek Pęksa (ur. 4 sierpnia 1973 na Słowacji) – słowacki piłkarz występujący swego czasu na pozycji pomocnika lub napastnika w polskim zespole Wisła Kraków.

O Marku

Zjawisko (tak, nie bójmy się tego słowa – zjawisko) jakim jest aktualnie Marek, zakrawa na pokrojenie rękawa. Daje on ludziom tak wielką siłę, że są oni w stanie niejako osiągać nirwanę i w kopercie wysyłać ją Pęksie, by ten lepiej ją wykorzystał. Poświęcają własne nirwany do walki o lepszy świat.

Ci, którym było dane poznać Marka w akcji (czyli podczas meczu) – doszukują się w jego grze mistycznych czynności – zasada nigdy z woleja – statystyki mówią, że Marek nigdy w swej karierze nie uderzył piłki z woleja. Ba! Zdobywa swe bramki jedynie w ostatnich minutach meczów – zwykle między 81 a 92 minutą. To już jest zastanawiające dla ludzi. Jest to prawdopodobnie jeden z ważniejszych czynników generujących w ludziach moc do wielbienia Marka.

Zrzeszenia fanowskie i ich działalność

Pęksa za młodu

Jak grzyby po deszczu powstają zrzeszenia fanowskie Marka Pęksy. Głównym ośrodkiem, świątynią, kolebką jest aktualnie jedno z zielonogórskich liceów ogólnokształcących. Czynione są starania by owa szkoła przyjęła za patrona właśnie Markę Pęksę – Słowaka, który rozbawia swych klubowych kolegów, robiąc im tzw. szatniarskie żarciki – chowa im buty pod prysznic, wkłada cegły do toreb. Jest duszą towarzystwa. Wielkość – tylko taki epitet może pasować do naszego bohatera. – mawiają jego fani.

Zachował się list wystosowany do Marka Pęksy przez jego fanklub:

Dziękujemy Marku za cynamonowego śledzia, którym nas obdarzasz, gdy dajesz nam okazję do spojrzenia na Twe średnio gładkie lice. Niech Tomasz Lis posmaruje Cię masłem cytrynowym.

Cytaty

Chcecie kogoś pozdrowić na antenie? –Tak, mam tutaj kapsle. – słynny cytat, funkcjonujący wśród młodzieży wiejskiej.

Takimi słowy przywitał swoich fanów Marek Pęksa, wsiadając na opakowanie od puzzli, które układa od 3 dni. Liczba elementów do ułożenia przekracza ponoć barierę psychologiczną dziesięciu puzzli.

Zobacz też