Mariusz Max Kolonko

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy polskiego emigranta. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Obejrzyj ten film na YouTubie
Kolonko i jedyny rzetelnie poprowadzony przez niego reportaż
Kolonko udziela wywiadu Jaruzelskiemu
Mówię, jak jest.
Najczęściej powtarzane kłamstwo w ustach Kolonki

Mariusz Max Kolonko (ur. 6 maja 1965 w Lublińcu) – polski dziennikarz, najpopularniejszy polski youtuber, idol portalu wykop.pl, niezależny[potrzebne źródło] dziennikarz. Wie najlepiej co się dzieje w Polsce, choć mieszka dziesięć tysięcy kilometrów stąd.

Biografia

Urodził się w Lublińcu, w latach 80-tych pracował w Polskim Radiu Program III, nosił „januszowy” wąs i udzielił wywiadów Jaruzelskiemu. Później pracował dla TVP, a w 2001 roku odkrył Amerykę, niestety nikt mu nie powiedział, że niejaki Kolumb zrobił to już wcześniej.

Reklama w Liberty Direct

Prawdziwą popularność zdobył pod koniec 2007 roku występując w reklamie firmy Liberty Direct, z której nikt kompletnie nic nie rozumie, jednak silny amerykansky akcent pana Kolonko zakończony słynną wypowiedzią Mariusz Max Kolonko, Boston Maseczjusets sprawił, że Mariusz stał się postacią niemal kultową. Każdy chciałby mówić tak, jak on. Niestety, nikt nie jest w stanie mu dorównać i wypowiedzieć słów Boston Masaczjusets z równym zapałem, a i charakterystyczny akcent jest diabelsko trudny do skopiowania. Plotka głosi, że nawet Amerykanie nie mówią z tak amerykańskim akcentem, jak Mariusz.

MaxTV

W 2012 roku Mariusz Max Kolonko rozpoczął nagrywanie filmików na YouTube. Jego kanał „Mówię jak jest” prezentuje jego posprzątany schowek na miotły pełny sprzętu z lat dziewięćdziesiątych, kupionych po cenie śmieci. Sam kanał zdobył licznych fanów, którzy dzięki niemu wyrabiają sobie zdanie na różne tematy (np. skoro Max mówi, że należy nie przyjmować uchodźców, to nie przyjmiemy). 90% widzów na jego filmie stanowią użytkownicy portalu Wykop.pl. Pozostali po prostu zabłądzili w internecie.

Nagroda Kisiela

W 2015 roku Mariusz dostał „Nagrodę Kisiela”. Ta prestiżowa nagroda jest przyznawana dla różnych liberałów, którzy sprzedali się. Co prawda w tym samym roku nagrodę otrzymał Kornel Morawiecki, ale kto pamiętałby o gościu, który 20 lat jechał jak na łysej kobyle po komunistach. Kolonko dostał nagrodę tylko po to, by dzieciaki zainteresowały się tą nagrodą.