Mark Hughes

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Leslie Mark Hughes (ur. 1 listopada 1963) – walijski kopacz piłki. Specjalista od wnerwiania kibiców. Grał kiedyś w Dymie Katalonii, po czym powrócił do Manchesteru, w którym zaczynał. Wtedy to po raz pierwszy poważnie wkurzył swoich byłych kibiców, strzelając Barcelonie dwa gole w finale dziwnego, nikomu nie potrzebnego i już nie istniejącego pucharu.

Kibicom Diabłów Hughes udowodnił, że i oni są do wkurzenia, przechodząc do ChelseaRoman Abramowicz jeszcze nie kupił „The Blues”, ale i tak nikt ich nie lubił. Teraz, mimo zakończenia kariery, Hughes nadal wkurza swoich byłych fanów, tym razem jako bezrobotny trener arabskiego klubu Manchester City. Niedawno wyszło na jaw, że to nie Arabowie zwolnili Hughes'a, tylko Hughes zwolnił Manchester City. Całą sytuację podsumował osławionym już cytatem "Szejkowie byli po prostu śmieszni. Swoim doświadczeniem i ofensywną taktyką został zatrudniony w innym angielskim klubie - Fulham, który prawie doprowadził do europejskich pucharów zajmując z nim 17 miejsce w lidze. Jest jednym z tych, którzy zawstydzili Sir Alexa Fergusona ponieważ potrafił żuć jedną i tą samą gumę przez cały ligowy sezon.


Przyjecie.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny piłki nożnej. Jeśli odróżniasz Borubara od Perejry – rozbuduj go.