Marlenka (Madagaskar)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy postaci z serialu „Pingwiny z Madagaskaru. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Koleś, załamujesz mnie...
Eee... Kto to, kurczę, jest? Nie było jej w filmie!
Ty, kiedy zobaczyłeś Marlenkę w pierwszym odcinku Pingwinów z Madagaskaru
A nie mówiłam?
Najczęstsza kwestia Marlenki

Marlenka – postać z hamerykańskiego serialu o pingwinach. Wydra, cokolwiek by to znaczyło. Jedyna ważna pozytywna postać kobieca w serialu, a zatem oczywiście – feministka. Obiekt westchnień niektórych lemurów. Niedoszła (na szczęście) gwiazda rocka.

Wygląd zewnętrzny

Łapy, ogon, futro... Właściwie Marlenka nie wyróżnia się niczym. No, może poza tymi przerośniętymi brązowymi gałami. I rzęsami, którymi mogłaby zamiatać podłogę. A tak poza tym – ładna, oczywiście jak na takie brzydkie zwierzę jak wydra.

Historia

Spójrz na to spojrzenie... SZPIEG!

Urodziła się 25 października 1985 roku[1] w Monterey Bay Aquarium[2]. Matka niedługo przed jej urodzeniem spożywała dużo twarogu - to dlatego prawa tylna łapa Marlenki jest zabarwiona na biało.

Już od urodzenia Marlenka zdobywała dużą popularność. Trzy razy wygrała konkurs na najzabawniejsze zwierzę, przekupując osoby liczące głosy. Jej życie stale śledziły kamery. Jak każda celebrytka, miała też swój nałóg – w jej przypadku nie były to ani prochy, ani alkohol, ale wata cukrowa.

Pewnego dnia jednak wszystko się strasznie skomplikowało – jedna z kamer sfilmowała Marlenkę, jak rozrabiała po przedawkowaniu waty. W wyniku skandalu, który wtedy wybuchł, wydra musiała się przeprowadzić. Ze słonecznej Kalifornii przeniesiono ją do Central Park Zoo w najbardziej przereklamowanym mieście świata. Obecnie jest tam atrakcją dla dzieci i mało wymagających dorosłych i niekiedy jest ciągnięta za wąsy przez gimbusów.

Kontakty towarzyskie

Marlenka utrzymuje kontakty z członkami supertajnej[3] pingwiniej jednostki wojskowej. Jej rola ogranicza się zazwyczaj do ratowania pingwinom tyłków, kiedy wpakują się w jakieś tarapaty [4]. Za całą wdzięczność ma nazywanie idiotką, naiwniaczką i frajerką przez Skippera.

Do jej otoczenia należy też król Julian, którego serdecznie nienawidzi. Potęgują to nieudolne zaloty z jego strony.

Inne informacje

  • Marlenka cierpi na rzadką chorobę - kiedy wychodzi z zoo, zmienia się w diabła tasmańskiego Taza ze Zwariowanych melodii i rozwala wszystko (i wszystkich) naokoło. Obecnie nauczyła się do pewnego stopnia nad tym panować, co wywołało niemałą radość w wytwórni Warner Bros, walczącej o prawa do swojej postaci.
  • Kiedyś była w związku z przygłupią wiewiórką – Fredem. Szybko dotarło do niej, że to nie ma sensu, i ochrzaniła tego lamera, Kowalskiego, który ich zeswatał.

Przypisy

  1. Czyli stosunkowo dawno.
  2. To jest w Kalifornii. Nie, nie zobaczysz przez lornetkę. Za daleko.
  3. Już nie takiej tajnej.
  4. Czytaj: prawie zawsze.