Michał Boni

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy ministra administracji i cyfryzacji. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Boni uczy się od Zuckerberga zakładać konto na Facebooku
Wierny pies rudego
Spec od niczego
Rymowanka o Michasiu
Czemu administracja jest tak zła? Boni-c się nie zmienia
Cała prawda o dokonaniach Boniego

Michał Boni (ur. 10 czerwca 1954 w Poznaniu) – polski polityk. Tak uwielbia czytać, że planuje zlikwidować biblioteki, by wszystkie książki przenieść do swojej prywatnej biblioteczki.

Życiorys[edytuj]

Chyba trzeba już wprowadzić tą cyfryzację, bo nic na biurku nie mogę znaleźć.

Uczył się w tym samym liceum co Piotr Gliński. W 1977 roku ukończył studia z kulturoznawstwa [1]. Był podsekretarzem u Kuronia, a wykorzystując fakt, że Kuroniów było dwóch, to pobierał korespondencyjnie przepisy kulinarne. Później sam był Ministrem Pracy u Bieleckiego. Posadę utrzymał za rządów niezdolnej do pracy baby. W 1992 roku niejaki świrus umieścił go na liście osób, które służyły dla bezpieczeństwa. Przez 15 lat zaprzeczał tym informacjom, choć później przyznał, że SB zmusiło go do podpisania papierków (szantażowano Boniego tym, że ten skoczył w bok z jakąś lafiryndą). W 1994 roku trafił do Unii Wolności. W 2007 roku pomagał w przygotowaniach Platformy do wprowadzania autorytarnej władzy w kraju. W 2011 roku Boni został Ministrem Cyfryzacji. Gdy Donald zobaczył syf na jego biurku, zabrał mu posadę.

Boni a ACTA[edytuj]

Michał Boni nie wiedział, po jakiej stronie iść w czasie protestów ACTA. Z jednej strony przyznał się, że pobiera muzykę z sieci, a z drugiej, jako wierny pies premiera nie mógł postąpić inaczej niż głosować za ACTA. Zdecydował, że ma trzymać za premierem. W czasie protestów ACTA, Boni wydrukował sobie Internet i weryfikował wszystkie wpisy, a ciekawsze materiały przekazywał najwyższym szczeblom władzy.

Ciekawostki[edytuj]

  • Michał Boni słucha Boney M.
  • Z Michała Boniego taki Minister Cyfryzacji, że wie, że po 10 jest SZUKAM.
  • Michałek ma nocne koszmary po spoliczkowaniu przez znanego jewrosceptyka.

Przypisy

  1. Pewnie dlatego mało co wie o polityce.