Mieczysław Rakowski

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy polskiego komunisty. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Sztandar wyprowadzić!
Mieczysław Rakowski popełniający polityczne samobójstwo na ostatnim zjeździe PZPR

Mieczysław F. Rakowski (ur. 1 grudnia 1926 w Kowalewku, zm. 8 listopada 2008 w Warszawie) – polski polityk, lewak i redaktor. Znany jest ze stworzenia tygodnika „Polityka”, który w swoim czasie był ponoć najmniej wazeliniarskim ze wszystkich PRL-owskich pism, a potem bardzo naprzykrzał się Najlepszemu Premierowi Tysiąclecia

W latach 50-tych Rakowski studiował w Instytucie Nauk Społecznych. 27 września 1988 roku, w czasie gdy upadał Jedyny Słuszny Ustrój został premierem. Jako ostatni komunistyczny premier oczywiście zasłynął najbardziej kapitalistycznymi reformami po II Wojnie Światowej. 29 lipca 1989 roku stał się przewodniczącym PZPR tylko po to, aby móc ją rozwiązać pół roku później. Na początku lat 90-tych wyżebrał od Sowietów 1,2 mln dolarów, co umożliwiło powstanie SLD. Był za to ścigany, jednak dzięki wpływom udało mu się wybrnąć cało. W latach 20032004 prowadził w TVP3 swój własny reality-show, którego nikt nie oglądał. W ostatnich latach nowotwór regularnie kopał go po dupie. Pewnego dnia kopnął go tak że wyciągnął nogami do przodu.


Society.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny polityki. Jeśli dostajesz wypieków na widok obrad Sejmu – rozbuduj go.

P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.