Moda

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Najmodniejsze... coś w Polsce – Jola Rutowicz!
Najmodniejszy człowiek w Polsce – Jacyków
Jestem modna.
Doda o sobie
Jestem modna.
Jola Rutowicz o sobie
Stare, niemodne i w dupie nie wygodne
Jasiu Śmietana o modzie
Jam jest moda, strzeż się ciemnej strony tandety i bezguścia
Tomasz Jacyków przestrzega przyjaciół z klubu GołGoł przez zakładaniem czarnych pończoch do garnituru.

Moda – podobno istnieje, ale jest czymś niematerialnym, więc nie można mieć co do tego całkowitej pewności. Wiadomo jednak, że to ona ma największy wpływ na sposób ubierania się, ale dotyczy to głównie kobiet. Moda to wskaźnik popularności (inaczej bezguścia i pustoty) – jeżeli coś jest modne zaraz każdy ma tego podróbki.

Wpływ mody

Moda ma przede wszystkim wpływ na ubieranie się, głównie kobiet. Na przykład jeżeli jest moda na obcisłe stringi, to większość kobiet takowe posiada. Moda może dotyczyć także słitaśnych foteczek na naszej klasie oraz na bycie emo. Zazwyczaj większość ludzi im ulega sądząc, że w ten sposób są lepsi. Moda często jest zaczerpywana od żuli i meneli. To by tłumaczyło, co dzieje się z dzisiejszymi nastolatkami.

Wypływ mody

Nie wiadomo kto i po co wymyślił modę. Sądząc po tym, na co dzisiaj jest moda, można się domyślać, że jest to wymysł jakiegoś debila. Jednak najnowsze badania dowodzą, że to moda jest genetycznym defektem w mózgu większości kobiet oraz niektórych mężczyzn (głównie homoseksualistów). To by tłumaczyło, dlaczego są oni odporniejsi na jej wpływy. Istnieje taki jeden gość, który według niektórych ludzi jest właśnie kreatorem mody stylistą – Tomasz Jacyków. Są też tacy, którzy sądzą, iż Jacyków nie jest kreatorem stylistą, a tylko owładniętym przez modę gejem. Moda jest czymś, co z całą pewnością zrodziła ludzka głupota oraz brak własnego zdania.

Przepływ mody

Jak wiadomo moda się zmienia. Szczególnie jeżeli chodzi o odzież. W tym wypadku moda może zmienić się diametralnie o 180 stopni w ciągu jednego dnia. I tu można wysnuć kolejną teorię na temat wypływu mody – moda jest kreowana przez ekonomistów! Jeżeli spada na rynku popyt różowych kozaczków to ekonomiści w celu zapewnienia równowagi zbytu i popytu zrobią modę na właśnie różowe kozaczki. Jednym z głośniejszych takich przekrętów jest nazwanie kaleson legginsami. W ten sposób zapewniono zbyt kaleson także wśród kobiet.