Mordor

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Balrog.jpg
thum
Płomień Udunu zatwierdza ten artykuł!

Istnieje on ku chwale Mordoru i jego władcy w Barad-dûr!

Niech będzie potępiony ten kto śmie go obrazić!

Mordor
MordorFlagTXT.PNG
Flaga Mordoru
Stolica Barad-dûr
Król Sauron
Wielki Wódz Czarnoksiężnik z Angmaru
Symbole Orkowie, Czerwone oko
Dewiza Lubimy biżuterię!
Język urzędowy Czarna Mowa
Ustrój Totalitaryzm, Monarchia absolutna (we wschodniej części)
Religia Wyznawcy Morgotha
Skład narodowościowy 25.000.000 Orkowie, 2.000.000 Trolle, 666 Wysłannicy Szatana, 52 Ludzie,
Waluta Krew
 
Hurra! Ja sobie będę spokojnie zwiedzał, a wy tu się będziecie zabijać.
Frodo Baggins przed wycieczką do Mordoru...
Będę miał traumę do końca życia...
...oraz po niej.

Mordor – milusia kraina, zarządzana przez Saurona. Graniczy z Ukrainą, Gondorem, Chinami oraz Rhûnem. Wymarzone miejsce na wakacyjny urlop dla zmęczonego pracownika. Rozciąga się na wschód od Ithilien.

Mieszkańcy

Mieszkańcy, Mordoru jak sama nazwa wskazuje, to pokraczne, zielone stworzenia o ponurych i złośliwie wykrzywionych twarzach czyli -mordach. Mordor jest krajem corocznie wysyłającym przedstawicielki na wybór MISS ŚRÓDZIEMIA, niedziwne więc, że wygrywają prawie co rok. Mordorianie nie są zbyt tolerancyjni - jedyny kolor skóry jaki uważają za słuszny to zielony. Ponad 15 milionów obywateli tego kraju stanowią orkowie, a resztę wysłannicy Szatana.

Gospodarka

Mordor na mapie, patrz: po prawej
Urodzajne pole w Mordorze
Fluttershy, Pani i Władca Mordoru. Podczas urlopu zastępuje ją niejaki Sauron.

Rolnictwo

W Mordorze większość gleby stanowią czarnoziemy, dzięki czemu rolnictwo jest na niezwykle wysokim poziomie. Znajduje się tam ponad 150 hektarów farm i pól uprawnych. Co prawda nie wystarcza to do wykarmienia 25 mln orków, ale import jest wystarczająco rozwinięty aby zdobyć odpowiednią ilość zapasów.

Co do zwierząt hodowlanych w Mordorze najpopularniejsze są wilki, upiorne krowy, olbrzymie pająki, czarne oślizgłe smoki, dzikie świnie i inne słodziutkie zwierzątka.


Przemysł

W okresie świetności Mordoru 35% powierzchni państwa stanowiły fabryki orków. Potem część z nich przerobiono na zbrojownie i kuźnie. Właściwie oprócz przemysłu militarnego istnieją tam tylko kopalnie żelaza oraz huty, oraz jedyna elektrownia w całym Śródziemiu – "Sauron. Energia Mordoru".

Usługi

Usługi? Oczywiście, każdy ork z chęcią usłuży ci odcinając ci łeb.

Atrakcje Turystyczne

Frodo dał radę, a ty?

Mordor - wymarzone miejsce dla:

  • wycieczkowiczów, którzy lubią poznawać nowe kultury: czeka tu na ciebie wiele plemion orków, goblinów oraz górskich trolli - każde przyjmie i przyrządzi ugości was inaczej!
  • alpinistów - strome szczyty do zdobycia! Uwaga! Promocja: Przeszkody w postaci ostrzału z łuków, zrzucania głazów na ryj oraz tortur po wejściu na szczyt - GRATIS!
  • hardkorów - tutaj każdy może po zabiciu orków powspinać się po piorunochronie na Górę Przeznaczenia i wrzucić się filmik na TyRuro. Zapraszamy wszystkich: Leszków, Jarków, Zdzichów, Wacków, a nawet Alę!

Elementy Przyrody

Większość mordorskiej przyrody stanowi ta nieożywiona: góry, pseudomorze... yyy... i równiny? Z tej bardziej żywawej można zaobserwować tu liczne dzikie rośliny cierniaste, o twardości większej niż diament. Ostatnim żyjącym zwierzęciem była Sheloba, ale te pieprzone niziołki nie robią sobie nic z ochrony wymierających gatunków i bezczelnie ją zarżneły...