MovieStarPlanet

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Typowe dzieło fanek gry kultywujące grę i Frugo

MovieStarPlanet – gra dla rozpieszczonych dziewczynek tudzież chłopców wyłudzających od rodziców pieniądze na konto VIP.

Gra

Aby rozpocząć grę należy się zarejestrować, a następnie stworzyć postać. Wybierasz jej okropne ubrania, gdyż inne są dla VIP-ów. Filmów też ci nikt nie ogląda, nawet jeśli masz VIP-a. Na forum liczy się tylko elita, więc nie ma sensu na nim pisać, bo i tak nikt Ci nie odpowie.

Społeczność

Ostra biba na MovieStarPlanet – dzieci jutro do kościoła wstaną skacowane.

Społeczność dzieli się na kilka grup:

 • Zwyczajny użytkownik – zarejestrował się przypadkowo. Uważa, że wydawanie kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych na konto VIP jest śmieszne. Kupuje tylko szmatki, wolno wbija poziomy i nigdy nie będzie cool (gatunek może wyewoluować w Ciomciora, Dziwoląga lub Gwiazdeczkę);
 • Dziwoląg – robi brzydką lalkę. Ubiera ją w dziwne stroje, kupuje jej trzecie oko, zniekształca twarz, a także robi dziwne fryzury. Lubi denerwować graczy. Na poziomach mu nie zależy. Typ nierozumiany i nieakceptowany przez użytkowników. Typowy noob;
 • Gwiazdeczka – uważa, że jest super, kól i słitaśna. Nieraz pisze językiem szyfrowanym, wydaje kieszonkowe na telefonie i kasę rodziców na konto VIP, żeby być bardziej kól. Musi mieć jak najwięcej ubrań, szczególnie w kolorze roOsHoFFym. Może wyewoluować w Superstar lub Drugą Gagę
 • Superstar – powyżej 60. poziomu. Wykupuje ciągle konto VIP i nowe ubrania, gdyż musi posiadać wszystkie. Uważa się za królową, wszyscy muszą ją (lub co gorsza jego) traktować godnie i z szacunkiem, bo inaczej ich zniszczy;
 • Słit Imoł – w większości nie wiedzą jak być słitaśnym Imołem więc ubierają się na czarno. W swoich opisach znajdują się dziwne szyfry. Przykład: Loffciam ciem MacieQ :*♥♥♥♥♥ mAm NeFf FiLmIQ, loOknij,PLIISSS;
 • Doświadczeni – założyli konto kilka lat temu, co dodaje im trochę przywilejów, jak użalanie się jakie to kiedyś MSP kiedyś było fajne i każdy każdemu pomagał. Nie warto marnować czasu na kłótnie z nimi, w swoim (i swoich wiernych pachołków) przekonaniu zawsze mają rację;
 • Moderatorzy – jedne z najbardziej znienawidzonych moviestar. Ich zadanie to pilnowanie porządku w grze rozdawanie banów na prawo i lewo. Powody blokad są różne, począwszy od napisania słowa "firanka", przez tworzenie sóper filmuw +18, do zwykłego wciśnięcia spacji.
 • Czarno-biali – paleta barw ich ubrań ogranicza się tylko do białego i czarnego. Sami nie wiedzą dlaczego. Nie drażnij, podgatunek emo;
 • Druga Gaga – gatunek ten jest najrzadszy. Ich szafa to ubrania idolki, przez przebrania kaczek, robotów i niedźwiedzi, aż po żywe jedzenie. By ten gatunek się rozwijał moderatorzy stworzyli milion ubrań, które ich idolka nosiła;
 • Rodzinka – takie postacie przebierają się zwykle za dziadków i babcie, i dają sobie nazwy typu „Babcia Wiesia”, „Dziadek Władek”, „Ciocia Ania”;
 • Babochłopy – chłopcy ubrani w zwykle różowe ubrania i długie włosy. Często noszą krótkie szorty brokatowe na głowę i słitaśny makijażyk;
 • Inni – normalni użytkownicy, którzy stają się noł lajfami przez tą grę. Po jakimś czasie przestają być normalni;
 • Ciomciory – kolorowe wiedźmy z wielkimi nosami. Wnerwiają ludzi do reszty, żebrząc o l0FFQi na artbooka;
 • Potwory – użytkownicy kupujący kły, blizny na twarz, makijaż, żeby tylko wyglądać jak najbardziej „strasznie”, bo myślą, że będą fajniejsi i wszyscy się będą ich bać. Gatunek może wyewoluować w Dziwoląga;
 • Dzieci neo – prawie to samo co co dziwoląg, tylko że na zdjęciach pokazuje swoje zdjęcia i mówi, że jest naipienknjeisza na sifjecje, pisze: fpijacji na mui profjl11111 fstawiuam moie zdjencje11111, podają też swoje imię, nazwisko oraz adres zamieszkania;
 • Helperzy – konta użytkowników bez haj$u. Stworzone przez aktywnych użytkowników, po to by nabić 6 level i dać sobie całą listę życzeń. Potem już nikt na nie nie wchodzi.
 • Pomocnicy – niezwykle rzadki gatunek, który prawie wymarł (już można przyjąć, że wymarł). Pomocnicy chcą pomagać innym ZA DARMO, przez co często są wykorzystywani. Użytkownicy chętnie korzystają z ich usług, ale kiedy pomocnicy są w potrzebie, to wszyscy mają na nich wyjCenzura2.svgne. W obecnym MSP możesz ich spotkać ale jako Cyganów, gdyż 99% „Pomocników” ewoluowało w nich wieki temu przed twoim przyjściem.
 • Cygany – piszą do ciebie tylko wtedy, kiedy czegoś potrzebują, najczęściej proszą o grafa lub o całą listę życzeń. W ich statusach widnieją najczęściej zdania: Zbieram grafy! 4/1000, Kto da prezent? Dzisiaj moje chyba dziesiąte w tym tygodniu urodziny! Da ktoś prezent?!
 • Brat cygana – tego typu użytkownicy są niezwykle bogaci i egoistyczni. Proszą cię o prezent, ale kiedy to zrobisz, to mówią, że nie mają PIniOn$zKÓfF a tak naprawdę ich kwota SC przekracza 50 tysięcy.

Nie licząc hejterów, pedofili, hakerów, panów w czarnych garniturach udających Gwiazdeczki, sztucznych emosów, gimbusów i innych przedstawicieli rodu okrutnego.

No i oczywiście typowy śmieszek, który rejestruje się tylko po to, żeby się pośmiać.

Filmy

MSP polega głównie na robieniu filmów. Sama nazwa na to wskazuje. Oto niektóre typy:

 • Sekundówki – krótkie filmiki bez sensu, robione przez każdego, komu zależy na kasie. Kilka ludzików chodzi po scenie bez powodu. Ale rzeczywiście, dużo się na nich zarabia. Totalnie zniszczyły forum.
 • Pseudohorrory – zwykle 18+, często robione przez dziwolągów. Najczęściej nudne i bezsensowne.
 • Horrory – zwykle nie są 18+, ale takie się zdarzają. O duchach i upiorach… Brr, aż boję się zasnąć.
 • Pseudokomedie – nieśmieszne, o sraniu w gacie lub Justynce Bimber, robione zwykle przez dzieci neostrady lub ciomciory.
 • Komedie – uwierzcie mi, na MSP są prawdziwe komedie! Przynajmniej podobne do prawdziwych. Zagrożone wyginięciem i ocenzurowane, niestety…
 • Obyczajowe – najpopularniejsze zaraz po sekundówkach, zwykle o dziewczynie mającej okres. Zazwyczaj mają trzy części, a cały film kończy się śmiercią słitaśnej laseczki.
 • WTF?! – nie wiadomo, do jakiego rodzaju je zaliczyć. Robione w 99% przez niskie levele.

Aby zrobić fajny film, musisz być bogaty, bo trzeba zakupić muzykę (kosztuje tyle co zwykła bluzka) i tła (tak, musisz kupić tło, bo te darmowe są do dupy). Musisz znaleźć także aktorów mających odpowiednie animacje, no i wymyślić akcję. I tak prawie nikt nie robi normalnych filmów (no chyba, że „dziarskie królowe”).

ArtBooki

Na MSP można także robić artbooki. Na szczęście, do ich robienia nie musisz (musisz, w tej grze musisz w każdej sytuacji być bogaty) być specjalnie bogaty, ale większość fajnych teł jest dla VIP (a czego się spodziewałeś…). Oto niektóre rodzaje artbooków:

 • Moje tajemnice/wpadki – moviestar mówi, że np. za 100 love it zdradzi swoje tajemnice. Niestety, zwykle tych 100 love it się nie doczeka, albo usuwa artbooka.
 • Obrazki – tutaj pokazujemy swój talent robienia różnych postaci z mangi. Podpis na końcu zawsze brzmi: „Placowałam dwie godziny morze loveQ? To nic nie kosztuje! Roześlij znaj! To jest za friko!…” itd, itd,…
 • Projekt – tutaj z kilku ubrań robimy jedno, niepowtarzalne, a potem błagamy ludzi o lovki, aby moderatorzy zobaczyli i dodali takie ubranie do sklepu. Prawda jest taka, że modzi mają to gdzieś i zwyczajnie to ignorują, bo gdy dodają ubrania zgapiają je od gwiazd albo Elsy.
 • To czy to? – treść jest zwykle taka: „piekło vs niebo. Co wolisz? Piekło = kom Niebo = love it + poleć znajomym”. Prawda jest taka, że w komentarzach możesz zobaczyć zarówno odpowiedzi „niebo” jak i „piekło”, a znajomym prawie nikt nie poleca. No dobra, nikt też nie daje lovków ani nie rozsyła.
 • Historyjka – tutaj zwykle pisze „Zosia poszła do łazienki. Za 100 lovków usiądzie na kiblu! Daj lovka!”. Wymuszanie love it.
 • Informacja – jak sama nazwa wskazuje, moviestar tutaj informuje np. o odejściu. Artbook, który każdy ma gdzieś.

Inne rzeczy w „Mieście filmów”

Poza filmami i artbookami w „Mieście filmów” jest dużo więcej „fajnych” rzeczy.

 • Looki – możesz tu się polansować, to znaczy pochwalić nowymi ubraniami. Opcja „kup ten look” powoduje mnóstwo konfliktów.
 • Design Studio – tutaj możesz zaprojektować ubrania i zbierać lovki. Raczej nie łudź się, że ktoś je kupi, bo w sklepie jest dużo fajniejszych rzeczy…
 • Kluby – jeśli jesteś VIP-em, możesz założyć klub. Szkoda, że tylko jeden, ale z drugiej strony, gdyby każdy mógł zakładać tyle klubów ile by chciał, to co drugi klub by miał nazwę „a”, „b”, „mdjis;kldf” itp.
 • Zdjęcia – niby na MSP nie można podawać swojego imienia, ale zdjęcie można wrzucić. Dziwne, ale cieszmy się chociaż z tego. Często są tam wstawiane obrazki gwiazd z neta z podpisem dorobionym w paincie.

Gry

Kiedy ci się nudzi, możesz sobie zagrać w różne gry. Oto one:

 • Ubierz się – musisz ubrać się jak „modelka” lub „ninja” z wylosowanych ubrań, które nie mają zwykle związku z tematem. Zawsze wygrywają ci, którzy mają najmniej punktów, aby ci którzy mają najwięcej nie wygrali.
 • Zwariowane karty – musisz wybrać kartę związaną z tematem, który ci się pokazał, np. „Najbardziej zimowy” lub „Najbardziej żenujący”. Zazwyczaj podstawia się karta z Kubusiem Puchatkiem.
 • Quiz – pojawia się pytanie (zwykle związane z tv i gwiazdami) i musisz poprawnie na nie odpowiedzieć. Co ciekawe, twórcy pytań najwyraźniej są typowymi przedstawicielami gatunku homo americanus. Przykładowo, poprawną odpowiedzią na pytanie Jaki jest najmniejszy kontynent? jest według twórców gry Oceania. Raz nawet pojawiło się pytanie: „Z czego zrobione są chmury”. W tej grze możesz pochwalić się swoją wiedzą lub pokazać reszcie użytkowników jakim to jesteś debilem. Najczęściej to ty jesteś uznawany za debila, bo zawsze pokazują się pytania, na które wszyscy znają odpowiedź prócz ciebie dlatego szybko wychodzisz z gry zażenowany swoim brakiem wiedzy debilizmem.
 • Wybieg dla modelek – to samo co „Ubierz się”, ale ubierasz się w swoje ubrania, a nie wylosowane. Zazwyczaj ubrania ładują ci się minute i wychodzisz od razu z gry. Aby zagrać, musisz mieć 8 level.
 • Casting – laska zwana Samanthą (teraz już Pixi Star) pokazuje różne animki, a potem pojawiają się ich nazwy, które musisz kliknąć w odpowiedniej kolejności. Jeśli jesteś w dupie z angielskim, to możesz od razu wyjść z tej gry, bo wszystkie nazwy animacji są po angielsku. 
 • Gry dla przyjaciół – zapraszasz znajomych online do zagrania w jakąś grę. I tak nikt nie przyjmuje twojego zaproszenia, więc w ostateczności idziesz do gry publicznej.
 • Arkada – niepotrzebnie dodane gry, niezwiązane z MSP. Dodatkowo nic za nie nie zarabiasz. Komentarze do gier to istna esencja niesamowitej inteligencji dzieci, które pokazują swoje obeznanie w języku polskim używając na przemian słów gupia i nuda dla wyrażenia opinii.

Inne bajery

Co możesz robić na MSP

 1. Kupić vip
 2. "Szpanowaci kasom"
 3. Kupić vip
 4. Szantażować
 5. Kupić vip
 6. Czatować i wyzywać
 7. Kupić vip
 8. Udawać h4ckera
 9. Kupić vip
 10. Grać w gierki, które lagują mimo braku wszystkiego co mają normalne gry
 11. Kupić vip
 12. Spamować
 13. Kupić vip
 14. Podszywać się pod admina
 15. Kupić vip
 16. Zawieszać serwer
 17. Kupić vip
 18. Urządzić imprezke
 19. Kupić vip
 20. $łitfocie
 21. Kupić vip
 22. Artbooki filmy, czy jakeś inne gówno
 23. Kupić vip
 24. Próbować opchnąć swoje tandetne ubrania/roślinki
 25. Kupić vip
 26. Wkurzać ludzi
 27. Kupić vip
 28. Handlować kontami
 29. Kupić vip
 30. Doprowadziać dzieci neo do płaczu
 31. Kupić vip
 32. Wandalizować forum
 33. Kupić vip
 34. Chodzą pogłoski, że można normalnie grać…
 35. … ale oczywiście musisz wtedy kupić vip.

Księga gości

Jest to miejsce w profilu, które miało służyć do pisania życzeń przez inne moviestars, ale tak naprawdę służy do spamowania i reklamowania swoich „SÓPER HORRORÓW 18+!”.

Chatroomy

Możesz sobie przyjść do chatroomów. Spotkasz tam dużo ludzi (tak dużo, że zawiesi Ci się komputer). Większość jest dla wszystkich, ale park dla zwierzaka jest dostępny tylko, gdy masz zwierzaka, klub VIP jest dla VIP, a centrum handlowe dla leveli 8+. Pokojem rozmów jest także twój pokój – służy on do lansowania się nowo nabytymi meblami oraz organizowaniem imprez i ślubów, które i tak się nie udają, bo przy 20 osobach wysiada wtyczka i wszyscy idą gdzie indziej.

Cisza nocna

Dodano ją w czerwcu 2014 roku, aby dzieci poszły spać i nie robiły imprez. Od 24 (czasem 23) do 5 nie możesz pisać ze znajomymi oraz wchodzić do chatroomów. Od wakacji 2015 cisza nocna rozpoczyna się około pierwszej-drugiej w nocy.

Kratki (#) i cenzura

Na MSP jest cenzura, bardzo zacenzurowana (lub zakratkowana, jak to MSPowicze mówią). Jeśli napiszesz np: firanka, zamiast tego pojawi ci się #######.[1] Bardzo dobrze się rozmawia. Przez nie trzeba pisać P0K3M0N|iA$TyM lub ZxAxIxKxSxOxWxAxNxYxM pismem.

Bonnie i zwierzaki

Na MSP, jak na każdej przeciętnej grze dla nastolatek, możesz kupić sobie zwierzaczka lub booniesa. Kosztuje nawet 10000 SC (ostatnio dodano booniesa za 30 diamentów!), a w dodatku musisz go karmić i leczyć. Po co ci to? Aaa, musisz pokazać, jaki jesteś bogaty i wejść do parku. Głównie po to, aby wejść do swojego upragnionego parku. Jak kilka osób pogłaszcze twoje zwierzaki to dostaniesz fame.

Koło fortuny

Codziennie gdy się zalogujemy pokazują nam się dwa koła. Jedno jest dla wszystkich, drugie dla VIP-ów. Oczywiście, za zakręcenie normalnym dostaniemy max 120 sc, a za zakręceniem kołem VIP 200. Jeśli masz diamenty (czyli VIP-a) możesz zakręcić więcej niż jeden raz. Ale nie łudź się, i tak pokaże ci się najmniejsza możliwa kwota. No chyba że przeczytałeś "poratnik chakera".

Chat

Ze znajomymi możesz sobie pogadać przez chat, a potem to zapisać na poczcie. Właściwie teraz nie da się pisać normalnie, bo ######.[2]

Forum

Jak każda gra robiona przez Duńczyków, MovieStarPlanet ma swoje forum – w tym przypadku różowe. Jest tam dosłownie wszystko, począwszy od ofert seksualnych przez nastolatki chwalące się swym okresem, zakończywszy na apelach do użytkowników pisanych przez jedynych słusznych użytkowników (którzy dostają banana). Swoje miejsce ma też kilka trolli. Rzadziej spotyka się dziewczynki, które żalą się, że ktoś się do nich dobija. Znalazły się tam też kruloffe.

VIP

Kosztuje kilkanaście, kilkadziesiąt a nawet 215 złotych. Pozwala kupować ubrania, zarabiać pieniądze i poczuć się prawdziwą gwiazdą! Oczywiście pieniądze szybko się kończą, przez co wiele graczy usuwa konto i dlatego administracja co chwila podwyższa cenę VIP[3].

Bany

Jedyny sposób karania dzieci neo na MSP. Sprawa jest taka, że za napisanie dupa dostaniesz bana na miesiąc, ale za tworzenie filmów o seksie i wyzywanie wszystkich wkoło dostaniesz bana na tydzień[4]. Za nowe słowa np hash, yolo, ask.fm, blogspot można dostać bana na stałe!

Przypisy

 1. Jak na Roblox Jak masz mniej niż 13 lat.
 2. Jak na Roblox Jak masz mniej niż 13 lat.
 3. W końcu moderatorzy muszą mieć na chleb i nowe Audi
 4. I to tylko jeśli moderatorzy są w złym humorze