Niagara

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Houdini pływa w Niagarze

Niagara – wielka, kolorowa, ruchoma fototapeta, znajdująca się na pograniczu Kanady i Stanów Zjednoczonych. Pierwsza na świecie instalacja wykonana w technologii 7D. Jest idealna jako tło do fotografii pamiątkowych – każdy Amerykanin musi tu przyjechać i zrobić sobie zdjęcie, ponieważ w przeciwnym przypadku nie może zostać uznany za Amerykanina. Podobno w ostatniej chwili (pod groźbą deportacji) robili sobie tu zdjęcia Barack Obama i Arnold Schwarzenegger.

Nad Niagarą znajduje się doskonale rozbudowana infrastruktura turystyczna, służąca do robienia sobie zdjęć. Amerykańskie pary przyjeżdżają tu na miesiąc miodowy (ang. Niagara-Photo-Month). Zamieszkują wtedy w Hotel of Love, oferującym Room of Love, wyposażone we Flames of Love (gaśnica pianowa gratis). Budynki te budowane są w gustownym kolorze różowym.

Ostatnio głośny był przypadek małżeństwa z Chicago: żona wystąpiła o rozwód, ponieważ na pamiątkowych zdjęciach (549 sztuk) znad Niagary nie wyszła wystarczająco korzystnie. Sąd – po zasięgnięciu opinii ekspertów – przyznał jej rację, skazując męża na prawie milionowe odszkodowanie. W trakcie procesu przejrzano zdjęcia znad Niagary sędziego i ławników (łącznie 17 621 sztuk), zauważając wyjątkowo niekorzystne zblednięcie trzech Hotel of Love.