Nitrogliceryna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nitrogliceryna używana do przekopywania grządek
Dla mnie bomba!
Alfred Nobel o nitroglicerynie
Nitrogliceryna wygląda jak dżin.
Mishelle z ruchu oporu o nitroglicerynie
- Jak odróżnić nitroglicerynę od trotylu?
- Potrząsnąć.
Bash o nitroglicerynie

Nitroglicerynanapój energetyczny; bardzo gazowany, każdy nawet najmniejszy wstrząs puszką grozi wytryskiem piany. Szerzej znana jako nitrogliceryna z ziemią okrzemkową zwana dynamitem, ulepszony napój energetyczny, idealny dla osób chcących się odrobinę rozerwać.

Instrukcja obsługi: Przed użyciem wstrząsnąć i podgrzać. nie chronić przed dziećmi i zwierzętami, przechowywać w temperaturze powyżej 50C

Zastosowania nitrogliceryny

Nitrogliceryna jest związkiem chemicznym o bardzo wielu zastosowaniach. Jest wielbiona przez rolników pragnących bez najmniejszego wysiłku przenosić (właściwie: przerzucać) kilkutonowe skały na posesję sąsiada lub spulchnić ziemię na głębokość paru metrów.

Od czasu katastrofy pod Smoleńskiem, związek ten posiada na równi z trotylem niebagatelne znaczenie w polityce. Trudno wyobrazić sobie substancję, która jest w stanie wywołać silniejszy wybuch politycznych emocji!

Zaleca się używanie nitrogliceryny jako budzika. Tak, to nie jest pomyłka. Wiele głośnych budzików może przyprawić nas w środku nocy o zawał serca, tymczasem nitrogliceryna rozkurcza naczynia krwionośne i chroni nas przez zawałem, co jest wynikiem metabolizmu nitrogliceryny w organizmie do tlenku azotu(II). Niestety, jeśli popularność tego budzika wzrośnie, wielu kardiologów może stracić pracę.

Mała deinstrukcja

  1. Kup/zabierz glicerynę z apteki,
  2. Wykup od chemika kwas azotowy z pracowni chemicznej[1],
  3. Zmieszaj te dwie rzeczy i energicznie wstrząśnij zawartością naczynia.

Ups... Zapomniałem napisać: Daj to najpierw jakiemuś frajerowi.

Przypisy

  1. Wiem, że nie starczy na Tyskie, ale nie popijaj!


Nuvola apps edu science.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny chemii. Jeżeli cierpisz na alkanolepsjęrozbuduj go.