NonNews:Pluton nie jest już planetą

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Już nie planeta, ale Charon, satelita Plutona, nie wygląda, jakby gdzieś się wybierał.

24 sierpnia 2006

Pluton, dziewiąta planeta Układu Słonecznego, nie tylko nie jest już planetą Układu Słonecznego, ale w ogóle przestał być planetą. Pluton wypadł z Układu w ramach oczyszczania już nie tylko Polski, ale całego świata, z brudnych struktur. Pluton był płotką – mówi o najdalszej już nie planecie Układu Jacek Kurskiale dobierzemy się i do najgrubszych ryb. Marzy nam się ogromny Saturn, a w przyszłości podpierCenzura2.svgmy i słońce! – kończy Kurski i biegnie na głosowanie do Sejmu, żeby nie dostać od Jarka żółtej kartki.

Rozbicia Układu spodziewaliśmy się już od dłuższego czasu, a status Plutona był niepewny. Aż do Pragi musiał zawędrować postulat o rozbicie Układu, ale zebrani w tym mieście fizycy zdecydowali, że układ zamknięty można zniszczyć tylko od zewnątrz. Otwarty natomiast – od wewnątrz, ale Układ tak długo nie otwierał się na nowe planety, że uchwalono, że żadnych wewnętrznych kanałów nie uda się otworzyć. Naukowcy zaatakowali w momencie, kiedy Słońce było osłabione, bo zmieniało biegun magnetyczny. Stwierdzili, że dość już tego szeroko zakrojonego orbitowania Plutona!

Platforma Obywatelska jest oburzona: Lech Kaczyński zawsze atakował tylko tych słabszych i najbardziej wystawionych – mówi jego kolega z czasów Solidarności. Za daleko posunom siem w odcinaniu talonów od władzy. Odciom planetem, pani! – nie kryje oburzenia Lech Wałęsa, u którego Kaczyński był zderzakiem, tylko Wałęsa dalej nie wie, czy przednim, czy tylnym.

Źródło