NonNews:Prezydent Uzbekistanu nie żyje

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Opozycja podrzuciła naszej redakcji to zdjęcie. Czy Karimow w ten sposób przekazał zmianę warty?

3 września 2016

Wczoraj zmarł prezydent Uzbekistanu Isłam Karimow. Jako pierwsi dowiedzieli się o tym Rosjanie, ale w wyniku spisku lewackich mediów my dowiedzieliśmy się o tym dopiero dzisiaj.

Zazwyczaj o Uzbekistanie przypominamy sobie, gdy publikują nowy ranking FIFA lub gry prezentują państwa podczas igrzysk olimpijskich. Dzisiaj Uzbekistan jest na ustach wszystkich obrońców praw człowieka jak i przywódców państw, którzy zastanawiają się, dlaczego tego kraju nie ma w sąsiedztwie Gruzji.

Isłam Karimow w sobotę miał udar mózgu. Jego ciężko pracujący mózg dbający o dobro pustynnego Uzbekistanu (które może poszczycić się tylko 10,7% bezrobociem, podczas gdy w chwili uzyskania niepodległości było to aż 3%). Isłąm Karimow dzielił się chętnie swoją religią – albo przyjmowałeś jego wiarę, albo trafiałeś na pluton egzekucyjny. Za Karimowa Uzbekistan stał się potentatem w sprzedaży ropy naftowej dla Afganistanu, produkcji dywanów. Co ciekawe, Uzbekistan został za jego rządów największym importerem piasku.

Lewackie media nie chciały oficjalnie mówić o śmierci Karimowa po tym, jak jedno radio zainteresowały się krajami trzeciego świata i palnęła bzdurę o aresztowaniu sportowców z Zimbabwe. Jak na razie wszystkie polskie media pojechały do najbliższych księgarń kupić sobie atlasy geograficzne. Według niektórych prezydent zmarł już 29 sierpnia. Tę teorię wysunęła opozycyjna strona internetowa Fergana.ru, która wysyłała wejściówki na pogrzeb. Jak na razie rząd zdecydował się na wybranie następcy do tej zapomnianej republiki postsowieckiej. Być może kandydaturę poparł także Karimow, a to zdjęcie po prawej wcale nie przestawia roboczego spotkania, tylko jest symbolem zmiany warty.

Źródła