Nonsensopedia:Inkubator/Sid Meier's Civilization IV

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sid Meier's Civilization IV – gra stworzona i opublikowana przez Sida Meiera (prawdopodobnie biseksualistę). Polega na tworzeniu cywilizacji i brnięciu nią przez czas.

Historia[edytuj]

Wszystko zaczęło się od tego, jak Sid był wyśmiewany w szkole, przez to, że wszystko robił w turach. Kiedyś pomyślał, że będzie wielki. Niestety, mleko nie pomagało, więc postanowił on sięgnąć po środki będące w opozycji do zdrowia - komputery. Stworzył tyle gier sygnowanych jego nazwiskiem (Sid Meier's XXX), że chuj by strzelił. W każdej z nich było coś o Polakach, ale on nie chciał być taki propolski, gdyż posądzono by go o antysemityzm. Jednocześnie pojawiło się wiele innych powodów które zadecydowały o stworzeniu Civ'a. Gra doczekała się nawet czterech edycji. Aby pobić na głowę grę Heroes Of Might and Magic, która nawiasem mówiąc zgapiła od nich wszystkie rozwiązania, mają powstać nowe dwie edycje, ale to już temat na zupełnie inny artykuł.

Sprzedaż[edytuj]

Dystrybucja i reklama części czwartej w Polsce wywołała wyjątkowe kontrowersje, głównie za sprawą faktu, że Niemcy są, a my nie. Z tego powodu skrajne środowiska prawicowe, lewicowe i bliżej nieokreślone domagały się uwzględnienia Polski w liście dostępnych cywilizacji pod nazwą "Wielkie, Wspaniałe, Nacjonalistyczne, Potężne, Piękne, Dynamiczne, Sprawiedliwe, Doskonałe Imperium Polski Katolickiej" oraz szeregu innych poprawek. Nieoficjalnie wiadomo, że prowadzone są prace nad łatką pod tytułem Polish Edition.

Opis ogólny[edytuj]

W grze prowadzisz cywilizacyję. Przy tym należy zaznaczyć, że jeżeli zaczniesz się z tej gry uczyć historii, to jedynie amnestia maturalna cię uratuje i nic więcej. Wtedy będziesz musiał pokochać Giertycha i spółkę. W każdym razie, gra jest bardzo ciekawa: możesz zająć Japonią Stany Zjednoczone albo wspaniałomyślnie ofiarować Wielkiej Brytanii demokrację. Podobnie w scenariuszach, z których dowiadujemy się, że w USA istnieje tyle państw, ile smrodu w czekoladowych gaciach, a tam, gdzie formalnie powinno znajdować się St. Louis, jest jakieś Pandżim, albo inne ścierwo. No i oczywiście nie ma naszej wspaniałej Polski, co wskazuje na to, że ludzie z 2K Games to geje, komuniści, żydzi i ateiści w jednym.

Ciekawy jest pewien paradoks: wszystkich gówno obchodzi, że twój system polityczny to wybory powszechne - możesz rządzić tyle, ile chcesz.

Ciekawostki[edytuj]

  • Gra propaguje proamerykanizm, propagując jednocześnie anoreksję wśród młodych! Odchudzili Kasię!
  • Gra propaguje antysemityzm: wyraźnie widać, iż religia judaistyczna rozprzestrzenia się wolniej niż pozostałe…
  • …ale jednocześnie propaguje żydostwo i żydzizm, gdyż judaizm jest dostępny na samym początku gry (olać to, że hinduizm i buddyzm jeszcze wcześniej).
  • Technologia chłodnictwa pojawia się bardzo późno, co propaguje niehigieniczny tryb życia.
  • Gra krzywdzi 180-stopniowców, ponieważ technologia ekologii pojawia się przed uprzemysłowieniem.
  • Najpóźniej pojawiającą się religią jest chrześcijaństwo. Co to ma być![1]

Przypisy

  1. Islam pojawił się później