Obraz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jeden z najsłynniejszych obrazów
Noncytaty
Zobacz w słowniku:
obraz

Obrazzdjęcie, które robią ludzie biedni, gdy nie stać ich na aparat. Obrazy często występują w galeriach, muzeach i czasem w domach publicznych (przeciwieństwo domu prywatnego). Obrazy są malowane przez artystów lub inaczej – obłąkanych. Niektóre obrazy są fajne, ale tylko wtedy, kiedy George Bush je pobłogosławi.

Sposoby tworzenia[edytuj]

  1. Parę kresek stworzonych przez okaleczoną rękę biednego niemowy na podartym skrawku pergaminu to najpopularniejszy patent. Narzędziami malarskimi, którymi posługiwał się szanowany, wyżej wymieniony obywatel to zazwyczaj: kawałek drewienka + włosie z wiewiórki, plastikowe naczynko, podprowadzone staremu Żydowi zbierającemu jałmużnę, pigment zlepiony starym olejem, ewentualnie kawałek papkowatej gliny z dodatkiem kolorowego pigmentu.
  2. Kolejny patent malarski to najzwyklejsze walenie szpachlą z oleistą mazią o zżółkły materiał. Efektem jaki uzyskamy jest ciekawa kompozycja przypominająca wymioty pana w podeszłym wieku, od którego wali jak z gorzelni.
  3. Jednym z mniej ciekawszych sposobów na stworzenie udanego arcydzieła, jest rzucanie z odległości około dwóch metrów zgniłymi pomidorami oraz polewanie benzyną wprost z kanistra, kawałka płótna. Ciekawszy efekt występuje przy użyciu zapalnika, który w każdej chwili można nabyć u miejscowej Dziewczynki z Zapalnikiem.

Galeria[edytuj]


Puzzle stub.png Autorowi tego hasła oderwało palce zaraz po tym, jak wklepał kilka zdań. Jeśli chcesz go zastąpić – rozbuduj to hasło.