Ole Beich

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ole to ten zajebisty basista po prawej

Ole Beich (ur. 1955 w Esbjerg, zm. 16 października 1991 w Kopenhadze) – duński basista, grał w L.A. Guns, potem w Guns N' Roses. Do zespołu za wiele nie wniósł, bo był basistą, ale przynajmniej wygląd miał rockowy, w przeciwieństwie do np. DJ Ashby.

Niewiele o nim wiadomo, na pewno urodził się i wychował w Danii, a na początku lat 80. wyemigrował do USA, gdzie poznał Axla Rose'a, śpiewającego wtedy w Hollywood Rose. Dołączył jednak do L.A. Guns, ponieważ wyczytał tę ofertę w gazecie (tutaj obalamy mit – Ole potrafi czytać). Długo tam nie pograł, gdyż po roku od jego wstąpienia zespół przerodził się w Guns N' Roses.

16 października 1991 chciał się popluskać w jeziorze w Kopenhadze, ale zapomniał, że nie umie pływać i zatonął (mniej więcej w ten sam sposób co RMS Titanic).

Osobowość[edytuj]

Bierny na scenie. Nie lubił szatanić, wolał delikatną grę, przez co był znienawidzony przez wyznawców ostrej gry rockowej. Delikatny i przyjemny, miły w kontaktach międzyludzkich, lubił nawiązywać nowe przyjaźnie (co drażniło Axla), ściągać kotki z drzew (zamiast je zjadać) i w ogóle pedałek z niego był.

Ciekawostki[edytuj]

  • Jego bas wydawał tak niskie dźwięki, że słyszały go tylko psy.
  • Nie lubił krupniku, bo przypominało mu to o buncie duńskich robotników w kopalni złota.
  • Kochał zwierzęta (dosłownie!), niestety nie udało mu się tego udowodnić... a próbowała cała policja stanowa.


Crystal Clear app knotify.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.