Pastor Maldonado

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Pastor Maldonado ma wsparcie Hugo Chaveza, takiego malowniczego, tak to określmy, prezydenta Wenezueli
Andrzej Borowczyk wspomina o sponsoringu Maldonado
A Pastor Maldonaldo nie po raz pierwszy dzisiaj na wycieczce poza torem
Znowu Andrzej Borowczyk i znowu o Maldonado

Pastor Maldonado (błędnie jako pastor z McDonalda, ur. 9 marca 1985 r. w Maracay) – wenezuelski kierowca wyścigowy, który jest znany z tego, że nigdy nie zdobywa punktu. Wjeżdżał w dupę dla innych kierowców, a tego Wujek Charlie nie pochwalał, przez co nie pojawił się w Formule w sezonie 2016.

Kariera[edytuj]

Początki[edytuj]

Maldonado zawsze miał tendencję do ciągłego wygrywania. Zawsze, gdziekolwiek był, to zawsze wygrywał. Nie znudziło go to, że jego przyjacielem był inny Wenezuelczyk, Johnny Cecotto, bo bez niego nigdy Formuła 1 nie reprezentowałaby Wenezuelczyków. W końcu, w roku 2004, Maldonado wygrał włoską serię Formuły Renault, a później, dołączył do World Series by Renault, do Roberta Kubicy. O mały włos by to wygrał, ale nie wygrał, bo lepszy był Alx Danielsson, który nigdy nie wystąpił w Formule 1.

Seria GP2[edytuj]

Zadebiutował w Serii GP2 w 2007 razem z Robercikiem. Tam zdobył tylko kilka pole position, ale za to wygrał ze 20 wyścigów, a w 2010 r. był już mistrzem GP2.

Formuła 1[edytuj]

Pastor był początkowo ignorowany, ale dopiął swego i dostał szansę występu w Formule 1 w teamie Franka Williamsa. Szefowie oddelegowali mu Rubensa Barrichello, by z nim wygrać jakiś wyścig. Jednak sezon 2011 nie układał się po jego myśli, jak i całemu teamowi. W trzech pierwszych wyścigach dwukrotnie nie dojechał do mety. 28 sierpnia 2011 roku jednak dokonał cudu – dowiózł 1 pkt. do mety wyścigu. Był tym tak podniecony, że poszedł za ciosem i 13 maja 2012 roku wygrał Grand Prix Hiszpanii. Dzięki temu Naród Chaveza może już jemu stawiać pomniki.

Wsparcie[edytuj]

Maldonado ma wsparcie publicznych inwestorów, telewizji, radia, Hugo Chaveza, Johnn'ego Cecotto, piłkarzy reprezentacji Wenezueli oraz innych zakamarków w tymże kraju.


P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.

Crystal Project Atlantik.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny sportu. Jeśli dostałeś się do kadry olimpijskiej – rozbuduj go.