Paszport Polsatu

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Paszporcik
– A pan?
– A ja mam Paszport Polsatu.
Grucha o Paszporcie Polsatu

Paszport Polsatudokument upoważniający do brania udziałów w konkursach, festynach, i innych imprezach Polsatu. Obecnie większą popularnością cieszy się Pas Polsatu.

Paszport był swego czasu roznoszony w dużych ilościach przez listonoszy. Jeżeli jeszcze nie dostałeś, zaczep Krzysztofa Ibisza i grzecznie poproś.

Zdjęcie do paszportu musi być wykonane bez uśmiechu, bez profilu, bez czapki, bez maski, bez włosów i bez ubrania. Chociaż z ubraniem chyba może jednak być. Właścicielem Paszportu Polsatu był m.in. słynny Grucha z filmu „Chłopaki nie płaczą”.

Funkcje dokumentu

Mimo iż w ostatnim czasie Paszport Polsatu stał się bardzo popularnym i powszechnie respektowanym dokumentem na terenie Unii Europejskiej, zachował swoją elitarność. Posiadanie dokumentu jest kwestią przede wszystkim prestiżu. Jest źródłem splendoru większego, niż posiadanie Volkswagena Golfa, nawet gdy jest to model wyposażony w instalację gazową. Poza tym, dokument upoważnia do oglądania 30, a nie 15 minut reklam w stacji telewizyjnej Polsat.

Z wszystkich tych przywilejów skorzystał pan Krzysztof Kononowicz, który jest posiadaczem złotego Paszportu Polsatu. Użył go, aby zaimponować Polakom podczas wyborów prezydenckich, lecz wkrótce zlikwidował.

Zobacz też


Noia 64 apps knode.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny mediów i prasy. Jeśli podoba ci się Monika Olejnik – rozbuduj go.