p2p

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

p2p (ang. peer-to-police) – technika takiego dzielenia, że każdy ma więcej. Peer, to z angielskiego "bezpośrednio", a więc p2p to technika bezpośredniego wkurzania policji (inaczej glin, psów, smerfów, niebieskich) poprzez dzielenie się za darmo plikami, za które normalnie należy płacić.

Kult[edytuj]

Sam Bóg wymyślił p2p, bo to on kazał się dzielić, a przez całą swoją działalność na Ziemi propagował jego syn i wysłaniec – Jezus. Pamiętacie cudowne nakarmienie kilku tysięcy chłopa za pomocą 5 chlebów i dwóch ryb?. Największą popularność p2p osiągnęło dzięki rozwojowi internetu stworzonego przez amerykańskie wojsko w latach '90. Ściągając gry i cracki do nich pamiętajcie o modlitwie w intencji mądrych żołnierzy zza Wielkiej Wody, bo to dzięki nim możecie niczym Robin Hood zabrać pieniądze bogatym (koncerny i twórcy) dając jednocześnie biednym (wam, w końcu jesteście biedni, no nie?).


Crystal Clear app klaptop.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny informatyki. Jeśli klikasz szybciej niż myślisz – rozbuduj go.