Pomoc:Dyskusja

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Każda strona na Nonsensopedii posiada przyporządkowaną jej stronę dyskusji. Link do dyskusji danego hasła znajduje się w lewym górnym rogu okna, w zakładkach artykułu, na prawo od zakładki z nazwą hasła.

Kiedy używamy strony dyskusji?

  • Kiedy mamy zamiar wprowadzić większe zmiany w dobrze prosperującym haśle, a nie jesteśmy pewni czy społeczność to zaaprobuje.
  • Kiedy jeden z administratorów lub bałwanków cofa nasze edycje, a jesteśmy przekonani o tym, że nadadzą się one lepiej niż obecna treść hasła.
  • Kiedy natrafimy na hasło, którego celem jest definitywnie obrażenie bądź wyśmianie danego zjawiska bez jakiegokolwiek tła humorystycznego. Podlega to wtedy dyskusji i po ustaleniach hasło zakwalifikowane może zostać do usunięcia lub redakcji.
  • W ostateczności, kiedy nie możemy oprzeć się pokusie wyrażenia naszego zachwytu związanego z przeczytaniem treści danej strony.

Częste nadużycia

Na stronie dyskusji, jak sama nazwa wskazuje obowiązują powszechnie uznane zasady netykiety dyskusji internetowych. Strony te nie służą do wyrażania swojej frustracji na temat niesprawiedliwości czy też bezwzględności danego artykułu. Wszelkie sugestie powinny być zgłaszane z należytym szacunkiem dla tysięcy osób, które współtworzą naszą wolną encyklopedię. Wszelkie komentarze związane z brakiem znajomości Naszej Opcji mogą, ale nie muszą zostać wycofane bez jakichkolwiek późniejszych wytłumaczeń, a obrażanie innych użytkowników serwisu nagradzane banem o długości adekwatnej do stopnia przewinienia.

Strona dyskusji użytkownika

Jest to specjalny rodzaj strony dyskusji, który służy do wymieniania informacji pomiędzy dowolnymi użytkownikami serwisu. Aby dopisać się do dyskusji innego użytkownika należy wejść na jego profil, otworzyć kartę dyskusji, a następnie dodać nową sekcję za pomocą zakładki + umiejscowionej obok przycisku edytuj. Po wpisaniu tematu oraz treści wiadomości zapisujemy zmianę, a następnie czekamy na odpowiedź. O niej zaś poinformuje nas granatowa belka, która pojawi się na każdej stronie wtedy, gdy będziemy mieć nowe wiadomości we własnej dyskusji użytkownika.