Pomoc:Inkubator

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Inkubator – projekt umożliwiający użytkownikom tworzenie i dopracowywanie artykułów, zanim trafią do przestrzeni głównej. Jest to ulepszona wersja dotychczasowego brudnopisu, a jedną z najważniejszych zalet jest udostępnienie go także niezalogowanym użytkownikom. Ogólnym założeniem inkubatora jest umożliwienie współpracy kilku osób nad jednym artykułem i ułatwienie uzyskania pomocy w kwestii takich rzeczy jak redakcja czy formatowanie.

Jak to działa?[edytuj]

  1. Każdy użytkownik Nonsensopedii ma prawo utworzyć dowolną liczbę stron inkubatora.
  2. Użytkownik tworzy artykuł, któremu potrzebne są poprawki (rozwinięcie, redakcja, formatowanie). Przenosi go do inkubatora, gdzie wszyscy użytkownicy mogą go edytować.
  3. Użytkownicy także sami mogą utworzyć inkubator: na stronie Nonsensopedia:Inkubator znajduje się specjalne pole do tworzenia stron, można także bezpośrednio utworzyć inkubator na stronie Nonsensopedia:Inkubator/tytuł artykułu, nadać mu status za pomocą szablonu {{Inkubator}}, skategoryzować go według tematu i wpisać do spisu.
  4. Jeśli użytkownik chce popracować samemu w spokoju nad artykułem w inkubatorze, może wstawić do niego szablon {{WEdycji}}.
  5. Artykuł w inkubatorze po upływie sześciu miesięcy od ostatniej edycji zostanie usunięty. Autor danego inkubatora zostanie o tym poinformowany tydzień przed usunięciem. Administrator lub moderator może zdecydować o przeniesieniu artykułu do brudnopisu autora lub przestrzeni głównej.
  6. Dopracowany artykuł zostaje przeniesiony do przestrzeni głównej. Wtedy też zmieniamy kategorie zgodnie z zasadami kategoryzowania artykułów na Nonsensopedii.

Spis wszystkich artykułów w inkubatorze znajduje się tutaj.

Elementy inkubatora zostały skategoryzowane w Kategoria:Inkubator i w podkategoriach.

Przydatne linki[edytuj]