Poniatowa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Poniatowa – metropolia w województwie lubelskim, lubelska Nibylandia, miasto bez policji, z morzem alkoholu i lasem zielska (chyba plotka?!).

Położenie

Poniatowa położona jest w samym środku polskiego buszu, zasadzonego jeszcze za czasów legendarnego Lecha, który zajmuje 90 % powierzchni metropolii.

Znana z bazarowego lansu, rozrabianego spirytusu i kilkudziesięciu potentatów na rynku handlu częściami do używanych golfów.

Centrum otoczone strategicznie rozmieszczonymi zbiornikami wodnymi mającymi związek z czasami średniowiecza i rozmieszczeniem miejscowych gorzelni.

Po wojnie miasto zyskało sieć tajemniczych podziemnych przejść i schronów (dziś wykorzystywanych jako spotkania klubów modelarskich i wymiany klejów do modeli – wymiana w starych średniowiecznych jednostkach – torba budexu lub butla tri)

Dzielnice

  • Nowe Osiedle – centrum gospodarcze (targ z profesjonalną ruską obsługą) i rekreacyjne (zalew z sinicami), również centrum dresów i wykonawców hip-hopu.
  • Stare osiedle – dobre miejsce na denerwowanie sąsiadów.
  • Serbinów – lasy, polanki, skwerki, czyli po prostu żule; atrakcją jest dom publiczny pod chmurką. Doskonałe miejsce, abyś dostał wpierdol.
  • Eda – pozostałość po wspaniałej inwestycji jedynego słusznego ustroju, czyli luksusowa dzielnica, bardzo dobre miejsce dla osób ceniących lima pod oczami i biegi na średnie i długie dystanse (szpital tuż obok). Miejsce otoczone chwałą słit nastek z gimnazjum, które rozwijają tam karierę modelki. Jeśli sesja zdjęciowa to tylko na Edzie.
  • Henin – wieś, siłą przyczepiona do miasta, jedyną atrakcją jest łatwy dostęp do alkoholu dla nieletnich.
  • Młynki – Zacofana wiocha w rozwoju. Bagna, stawiki i żuliki z pobliskich domów.
  • Osiedle-1000-lecia – osiedle Lanserów i fanów Tedego.

Ciekawostki

W ostatnim ogólnoświatowym eksperymencie wyszło że poniatowscy ludzie są najbardziej poinformowani na świecie w dziedzinie "co się dzieje u twojego sąsiada".


Koniec autostrady.jpg Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.