Poradnik:Jak stworzyć film, który podbije internet

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

A więc odkryłeś w sobie wenę i twierdzisz, że Spielberg może ci… no coś tam ci pewnie może. Jeśli czytasz ten poradnik to znaczy, że zapominałeś do czego służy komputer albo w pokoju siedzi twoja stara i udajesz że odrabiasz zadanie domowe przy Wikipedii. Nie masz profesjonalnej kamery, ale masz neta i dobre chęci, więc sądzisz, że kariera reżyserska stoi przed tobą otworem. Tylko frajerzy płacą aktorom, kamerzystom oraz innym wyzyskiwaczom i darmozjadom. Ty sam sobie będziesz sterem, młotem i żaglem. Wystarczy że będziesz się stosował do kilku prostych zasad, a twoje dzieło podbije świat.

Wybór tematu[edytuj]

Wbrew pozorom jest to kwestia dość ważna. Temat powinien być konkretny i mało wymagający od odbiorcy jeśli chcesz żeby liczba wyświetleń filmu nie była mniejsza od n, (gdzie n = liczba linków wysłanych do wszystkich znajomych + liczba twoich wejść by podbić statystykę) Możesz wymyślić coś własnego ale jak jesteś taki mądry to potem mi tu nie rycz, że nie wyszło. Tak więc masz tu do wyboru kilka tematów, wypróbowanych przez wielomiliardową rzeszę Youtubowiczów.

Teledysk[edytuj]

Po co nagrywać teledysk skoro możesz umieścić już jakiś gotowy? To co, że na Jutubie jest już tego dziesięć kopii? W wyszukiwarce to twoja wersja będzie pierwsza, bo najnowsza. Gdy jednak masz większe ambicje i dysponujesz choćby Movie Makerem to może się pobawić w stworzenie arcydzieła, gdzie główny bohater jakiegoś filmu nawala w orków/gangsterów/hitlerowców w rytm jakiegoś emoszitu lub epicka bitwa rozgrywa się przy dźwiękach Chłopa z Mazur.

Jak nie masz pomysłu na muzykę daj Lux Aeternę lub Requiem For A Dream – dwie trzecie takich jak Ty tak robi, więc pewnie coś w tym musi być.

Jeśli zdecydujesz się dać obraz jednego zespołu, a dźwięk z drugiego, to tylko jeśli te zespoły nie grają podobnego gatunku: Muzykę chrześcijańską śmiało można mieszać z metalem (wówczas w komentarzach wywołasz tylko dyskusję o kościele i stereotypach satanistów) ale black metalu z death metalem już nie (wtedy obie grupy zjednoczą się, a ty będziesz musiał wyemigrować i zafundować sobie operację plastyczną, zanim zrobią to oni)

Wśród żylaków z nadmiarem czasu (swoją drogą widział kto kiedy takiego przy jakiejś robocie?) popularne jest też robienie filmów ze swoją ulubioną aktorką lub piosenkarką, gdzie wrzucają kilka jej zdjęć, a w tle leci jakaś muza, (dla piosenkarki zwykle jest to jej utwór, natomiast dla aktorki jakiś soundtrack z filmu) Jeśli się na taki zdecydujesz tytuł powinien zawierać jej imię i słowo "tribute", żeby użytkownicy od razu wiedzieli, że film jest monotematycznym szmatławcem stworzonym przez kilkunastoletniego zakochanego onanistę bez własnego życia.

Film Obyczajowy/Dokument[edytuj]

Tutaj za obraz dajesz zlepek scen z wielu krótkich popularnych filmów (im bardziej rozpoznawalny tym lepiej) i syntezatorem mowy dodajesz dźwięk. Dialogi powinny być jak najbardziej bluźniercze i wulgarne. Warto jednak między "przecinkami" błysnąć jakimś żartobliwym tekstem, żeby krytycy się za bardzo nie czepiali płytkości. Filmy takie dzieli się na:

  • Bajki dla dzieci – reżyser daje upust swym chorym pragnieniom z okresu wczesnej młodości i każda wypowiedź

bohaterki płci żeńskiej ma silny podtekst seksualny, a cały scenariusz sprowadza się do orgii bądź libacji.

  • Reportaż – znane osoby (zazwyczaj politycy, dziennikarze i Pudzian) piętnują konkretne osoby lub zjawisko.

Materiał taki ma wielką wartość dydaktyczną, gdyż pozwala dzieciom neo i im podobnym, którzy nie czytają Nonsensopedii dowiedzieć się o sobie wielu odkrywczych rzeczy. Takie osobniki zazwyczaj żywo komentują taki film, często się z nim zgadzając i zaznaczają, że konta na piętnowanych portalach mają tylko "w celach badawczych" lub "by poobserwować społeczeństwo."

Monolog[edytuj]

Gadasz do kamery internetowej co ci ślina na język naniesie. Jeśli uda ci się zrobić z siebie idiotę i pośmiewisko staniesz się gwiazdą (uwaga: jeśli udajesz to widzowie od razu wyłapią wszelką sztuczność). Więcej na ten temat nie piszę, bo to dziedzina zgłębiona głównie przez emo.

Zamieszczanie[edytuj]

Teraz tytułujesz i opisujesz:

  • Na początku opisu zawsze dawaj tekst "this is my first video" nawet jeśli w rzeczywistości masz już ich kilkanaście
  • Jeśli w filmie użyłeś choć jednej nutki musisz dań informację z jakiego utworu pochodzi – paradoksalnie podwoi to liczbę komentarzy, bo debile nadal będą się pytać jakiej użyłeś muzyki, ale już nie będziesz musiał im odpowiadać bo albo się sami skapną i napiszą "ah, sorry, silly me" albo kto inny im odpowie.
  • do opisu filmu bez względu na treść wrzucaj wszystkie słowa pochodzące z grupy sex teen latina bitches anal topless itp
  • statystyki oglądalności bardzo podbija tytuł fałszywy, zawiera on zwroty z poprzedniego punktu, a dodatkowo w sam środek filmu wkleja się półnagie zdjęcie, żeby ikona filmu nie zdradzała prawdziwej treści.

Dyskusja[edytuj]

Obojętnie o czym rozwinęła się dyskusja, zawsze zajmuj stanowisko skrajne, obrażaj wszystko i wszystkich, to podniesie oglądalność. A przecież o to ci chodzi nie?