Pranie brudnych pieniędzy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pranie brudnych pieniędzy – czynność higieniczna, mająca na celu wywabienie plam, jakie powstają podczas obrotu pieniędzmi.

Zastosowanie[edytuj]

Pierwszym rodzajem jest zwyczajne czyszczenie. Czasami ludzie macają banknoty paluchami uświnionymi w popiele, keczupie, burakach, kurzu, ziemi z grządek, amfetaminie, a potem puść to człowieku między kulturalnych kontrahentów. Dlatego trzeba wyprać, póki nie pozasychało na wiór, w czym przodują turyści polityczni z kupionymi od konika biletami na last minute. Najsłynniejszym praczem brudnych pieniędzy w Polsce jest Ferdynand Kiepski.

Drugim i zarazem ostatnim rodzajem prania pieniędzy jest sprawianie, by były legalne w użyciu. Metoda jest przeprowadzana na skalę światową wśród co sprytniejszych przedsiębiorców oraz wśród ludzi zarabiających pieniądze w sposób tak sprytny, że aż prawo danego państwa, na którego terenie prane są pieniądze, zabrania używania takich metod gromadzenia środków. Jest to oczywiście tylko dodatkowe utrudnienie, którego omijanie, po pewnym czasie, można wyćwiczyć do perfekcji. Ze względu na dość liczną gamę urozmaicaczy wspomagających zdobywanie pieniędzy, wiele Polaków, jako ród lubiący jak najprostsze rozwiązania, wybiera najwygodniejszą i nie wiedzieć czemu niezgodną z prawem drogę, jaką jest pranie pieniędzy.


20 Tusk.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny ekonomii. Jeśli wiesz, dlaczego Balcerowicz musiał odejść – rozbuduj go.

Nuvola apps important.svg To jest tylko zalążek artykułu o czynnościach. Jeśli robisz to codziennie od lat – rozbuduj go.