Przemysław Tytoń

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jak mogłeś nie trafić na pustą bramkę!?
– Wiesz jaki jest najdroższy tytoń w Europie?
Przemysław.
Typowy dowcip o nim
Przemek!
– Co?
Tytoń!
Inny dowcip
Palenie tytoniu szkodzi zdrowiu oraz naszej reprezentacji.
I kolejny
Tytoń się wypalił.
I jeszcze jeden

Przemysław Tytoń (ur. 4 stycznia 1987) – pochodzący z Zamościa polski bramkarz, grający w holenderskim klubie PSV Eindhoven. Zadebiutował po obronie rzutu karnego w meczu Polski z Grecją. Zastąpił wówczas Wojtka Szczęsnego, który otrzymał czerwoną kartkę.

Kariera klubowa

Jako junior grywał w miejscowym klubie, Hejtmanie Hetmanie Zamość, skąd w 2006 roku przeszedł do Górnika Łęczna. Jego ówczesna drużyna rozegrała kilkanaście spotkań. Następnie zaprzestał z rozgrywkami krajowymi i przeteleportował się do Holandii, a w 2014 roku do Elche.

W 2011 roku podczas meczu z Ajaxem Amsterdam doznał silnego wstrząśnienia mózgu, ponieważ jakiś holender prCenzura2.svgił mu kopniaka w głowę.

Kariera reprezentacyjna

Swój pierwszy mecz reprezentacyjny rozegrał 9 maja 2010 roku z Finlandią, który inaczej niż pozostałe mecze reprezentacji, zakończył się remisem. W swoim drugim występie, tym razem z murzynami przepuścił trzy bramki, a mecz zakończył się wynikiem niekorzystnym dla Polski – 0:3.

Popularność fanów zdobył podczas meczu inauguracyjnego Euro 2012, w którym zmienił ukaranego czerwoną kartką Wojtka Szczęsnego i obronił rzut karny. Wynik meczu nie zadowolił większości kibiców – 1:1.

Ciekawostki

  • Jego ojciec był znanym na całym świecie producentem tytoniu.
  • Ma aż 195 cm wzrostu.