RMF FM

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jakie wy macie wspomnienia z cmentarzy? Piszcie na 3322
Prowadzący RMF zachęca do utraty pieniędzy
Ile ma lat dziesięcioletni samochód?
Przeciętne pytanie w tym radiu

RMF FM (właśc. Radio Muzyki Fatalnej FM, Rozbieraj Małolatę Fachowo FM lub Reklamy Muzyka Fakty a dawniej RFN FM) – muzyczno-reklamowa stacja radiowa rodem z III Rzeszy Krakowa, stawiająca sobie za cel wypromowanie młodych zdzir talentów. Wg dzieła pt. Transformacja systemów medialnych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej po 1989 roku „Na antenie stacji dominuje muzyka rockowa”… Jej siedziba mieści się na Kopcu, więc jest szczególnie lubiana przez krety.

Misja

Swoją misję radio realizuje w bardzo nowatorski sposób, który można byłoby nazwać czystą psychologią. Skrótowo opiszemy to: „Słuchaj tego w kółko, aż stwierdzisz, że Ci się podoba”. W ten sposób wypromować można nawet takich „artystów”, jak Feel, Lady Gaga czy Gosia Andrzejewicz. Niektórzy uważają, że promuje niemiecki punkt widzenia – jej dziennikarze oraz personel techniczny się z tym nie zgadzają, chociaż pracują u Bauera.

Ramówka

Sztywno wyliczona – w radiu znajdziesz 2300000% muzyki, 400% tekstów o nieCałej Przyjemności, 46% wiadomości (a w tym: 10% sportu, 14% pogody, 4% wiadomości kulturalnych, 6% wiadomości ekonomicznych), 6% publicystyki i 165% reklam leków i sklepów sieci Lidl.

Muzyka

Kiedyś radio rockowe, gdzie powerplayem była Nirvana. Obecnie, gdy słyszysz:

to możesz być pewny, że słuchasz RMF FM. Ciekawym zabiegiem jest także skracanie utworów, np. w piosence Something's Going On grupy Bomfunk MC's śpiewa prawie wyłącznie kobieta, wersja płytowa jest troszeczkę inna… Tak samo z The Final Countdown Europe ucięto wszystko oprócz głównego sampla.

Krytyka

Słuchacze często skarżą się, że dźwięk jest zbyt krystalicznie czysty, muzyka za najlepsza, a riposty redaktorów zbyt cięte. Stacja ignoruje te skargi. Prezes nie ma na ten temat zdania, ba, nawet samego prezesa nie ma, chociaż krążą plotki, że ukrywa się gdzieś na Kopcu i planuje jak jeszcze wypromować Najlepszą muzykę.


Crystal Clear app knotify.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.