Radio Eska

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Radio Eska (własc. PLebska) – potwór radiowy, który rozpowszechnia się, podobnie jak drapieżniki, poprzez pożeranie słabych lokalnych stacyjek.

Przejmowanie lokalnych stacji

W większości przypadków Eska podpisuje podstępną umowę z dotychczasowym ich właścicielem. W jej myśl w zamian za prawo do używania nazwy Eska, ramówka stacji całkowicie uzależnia się od nadawcy z Warszawy. Oczekiwania właściciela odnośnie zwiększenia wpływów z reklam rozpływają się szybko, gdyż Eska wykupuje udziały w radyjku. Swoje macki wyciągnęła już do większości miast, ale wciąż żądna jest kolejnych.

1 stycznia 2006 powstała na zlecenie lokalnych komitetów Samoobrony komisja śledcza badająca, dlaczego właściciele stacji dają się tak nabrać.

Inne zadania

Celem Radia Eska, jest (oprócz przejmowania tylu stacji, ilu się da) emitowanie muzyki aktualnie słuchanej przez większość kolorowych nastolatek. Następnie wszyscy przedstawiciele tego p0|<E|\/|0|\|iAsTeg0 gatunku rejestrują się na stronie Eski, by (podobno!) wygrać płyty z ich ulubioną muzyką. Jednak szczęśliwie wybranych może być tylko 0,000000000000001 % zarejestrowanych.

Paradoks Eski

Wyobraź sobie daną sytuację: słuchasz Eski, i nagle zachciało ci się do toalety. Gdy już z niej wychodzisz co najmniej po 10 minutach i wracasz do pokoju nadal leci ta sama piosenka, puszczona drugi raz.

Inną cechą charakterystyczną Eski jest puszczanie głównego wydania wiadomości o 6:00 rano oraz powtarzanie nieaktualnych newsów z całego tygodnia w weekendy rano.

Prezenterzy

Są tak elokwentni, że podkreślają to przy każdym powitaniu: „elo, zią!” Organizują inteligentne konkursy SMS, np. „Zgadnij ile to jest 2+2, podpowiem, że 4”. Mówią tak prostym i krzykliwym językiem, że są jednymi z nielicznych osób pracujących umysłowo, rozumianych przez dresów.