Renault F1 Team

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Renault F1 Team – zespół wyścigowy startujący w Formule 1.

Historia[edytuj]

Początkowo o zespole mało kto słyszał, mało kto go widział. Dopiero gdy w 2005 i 2006 Fernando Alonso zdobył dwa tytuły mistrza świata, zespół od razu zaczął być wychwalany w niebo i obowiązkiem większości kibiców siedzących na trybunach i machających do ekranu, gdy się na nim pojawią, a nie do kamery, było posiadanie niebieskiej czapeczki zespołu. W 2009 roku zwolniono grubego Flavio Briatore, a jego miejsce zajął „grzeczny” odpowiednik, Eric Boullier. Zatrudnił on szybko Roberta Kubicę, ale z powodu, iż ilość pieniędzy w kasie jego zespołu była mniejsza niż w sklepie HRT, zdecydował się na umowę z rosyjskim sponsorem, a kierowcę dostał gratis. Był nim Witalij Pietrow, znany jako Rakieta z Wyborga.

Bolidy i kierowcy[edytuj]

Bolidem Renault w sezonie 2010 jest model R30. W klasyfikacji konstruktorów Renault zajmuje 5 miejsce, by nie powiedzieć, że to miejsce zajmuje nasz rodzynek, który zdobył ok. 90% punktów w tym sezonie. Witalij Pietrow jak na razie nie zajmuje dobrych pozycji, ale w pozostałych trzech wyścigach może się to zmienić, ponieważ jego posada jest zagrożona. Prawdopodobnie Witalij próbował zrobić coś takiego już podczas GP Japonii, ale przez stres, jaki na nim ciążył, nie dojechał nawet do pierwszego zakrętu.

Wpływ Roberta Kubicy w Renault na Polaków[edytuj]

Na wielu forach internetowych dało się zauważyć, iż wśród polskich kibiców w rubryce „twój ulubiony zespół” zmieniono BMW-Sauber na Renault F1. Tak samo na serwisie nasza klasa wiele dzieci neo wstawiło swoją głowę zamiast głowy jednego z kierowców Renault do kombinezonu i byli niby kierowcami F1. Oczywiście ciotki i kuzynki mogły napisać tylko tak(przykładowo): „No, Maciuś, chyba mamy nowego Kubicę”. Oczywiście także czapki BMW Sauber zostały masowo powystawiane na Allegro.pl, a na tymże serwisie zostały zakupione czapki Renault. Pokazuje to, jak wielkie znaczenie ma to, w którym zespole jeździ Robert Kubica

Eksperci o Renault[edytuj]

  • Przypadkowe dziecko neo: „Tam jeździ ten taki Kubica. Uwielbiam oglądać go zawsze z rodzicami. Szkoda tylko, że jak będzie jakiś wypadek, to mamusia zakrywa mi oczy...”
  • Andrzej Borowczyk: „Jest to fantastyczny team, naszego rodzynka, Roberta Kubicy”
  • Przypadkowy internauta: „Według mnie to najlepszy zespół. Ja mam Renault Megane rocznik 2005 i jeździ też dobrze”