Republika Południowej Afryki

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Republika Południowej Afryki
Republika Apartheidu
Flaga RPA.jpg Coat of arms of South Africa (1932–2000).svg
Flaga Republiki Południowej Afryki. Czarny trójkąt symbolizuje ludność czarną, a reszta – białą Inaczej jest z godłem. Orzeł i korona symbolizują ludność białą, cała reszta – czarną
Stolica Dystrykt 9
Dewiza In apartheid we trust
Hymn Wzzzzzzzzzzzzzzzzzz!!!!!
Język urzędowy Praktycznie rzecz biorąc każdy.
Ustrój dyktatura czarnuchów
Religia Rasizm
 

Republika Południowej Afryki, d. Apartheid Everywhere – afrykański kraj będący genialnym przykładem co się dzieje, gdy murzynów spuszcza się ze smyczy i daje im władzę. Swego czasu najbogatszy kraj w Afryce – teraz zwija się z bólu niczym sąsiednie Zimbabwe.

Gospodarka

RPA trzyma się dzięki wydobyciu złota. Dość popularna jest turystyka – głównie odwiedza się zapuszczone stadiony po Mundialu z 2010 roku oraz wsiada do taksówek, w których kierowcy nie domagają się pieniędzy tylko gwałtu. Importuje się głównie broń z sąsiedniego Zimbabwe oraz chorych na AIDS z Lesotho i Suazi. Na eksport idą białe dzieci, które sprzedaje się do burdeli należących do wysoko postawionych polityków. Czasem się zdarza, że jakieś dziecko się zgubi po drodze i trafia do Angeliny Jolie.

Demografia

Znani mieszkańcy

  • Nelson Mandela – laureat pokojowej Nagrody Nobla. Dostał ją za to samo co nasz Lechu – czyli za zniszczenie dobrze działającego systemu.
  • Mark Shuttleworth – obecnie mieszkaniec Wielkiej Brytanii, turysta kosmiczny i taki buntownik, że założył Canonical Ltd i stworzył Ubuntu, pierwszą dystrybucję Linuksa, którą mogła używać twoja stara.
  • Benny McCarthy – piłkarz na eksporcie w Europie. Ulubione nogi Pawła Janasa. Dziś zapomniany.
  • Charlize Theron – biedna dziewczyna z przedmieść, która wyjechała do USA za chlebem i dostała Oscara za to, że stała się brzydsza, niż jest na co dzień.
  • Michael Dawson – gość, który (sądząc po nazwisku) nie lubi gadać o polityce. Hmm, w sumie to oprócz starego pustelnika, żyjącego w jaskini w Tybecie i niemieckiego czołgisty, który zginął w 1941 w bitwie pod jakąś wsią nikt go nie zna.
  • Oscar Pistorius – dawał nogę najpierw na paraolimpiadach, a potem na rozprawach sądowych.

Etymologia

Autorzy nazwy tej oto republiki położonej na południu Afryki niezmiernie wytężyli swoje mózgi obmyślając nazwę kraju. Nikt nie wpadłby na taki pomysł jak oni. Brawo!