Robin Finck

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Robin podczas wycia i grania

Robin Finck (ur. 7 listopada 1971 w New Jersey) – amerykański gitarzysta.

Biografia[edytuj]

Gdy był mały przeprowadził się wraz z rodzicami do miasta Marietta. Uczęszczał do szkoły (sic!). Karierę muzyczną rozpoczął w wieku 15 lat (nadal ucząc się w szkole!), grając w zespole Prowess (nikt ich nie zna) – grali oni tylko covery Iron Maiden, bo sami nie umieli tworzyć muzyki.

W 1990 roku skończył szkołę średnią, co jest nieprawdopodobnym wyczynem wśród mhocznych gitarzystów, chciał nawet studiować, ale szatan mu zabronił, więc oddał się muzyce. Jego pseudozespół zmieniał kilka razy nazwę, ale nigdy nie zostali jakoś szczególnie rozpoznawalni.

Dzięki znajomościom dostał się do zespołu Nine Inch Nails, który był jako-tako znany i pozwolił mu pojawić się na scenie.

Axl Rose i Matt Sorum zobaczyli jego grę na jednym z koncertów i zaproponowali mu posadę gitarzysty prowadzącego w GN'R. Przyjął ofertę i grał krótko z GN'R po czym wrócił do NIN, a potem znów do GN'R. Stanowił inteligencję zespołu dzięki ukończeniu szkoły średniej.

W 2008 znowu mu się znudziło wśród takich niedokształconych idiotów i wrócił do NIN gdzie gra do dzisiaj.

Osobowość[edytuj]

Czynna, ale nie szatańska. Lubił biegać po scenie, ale nigdy nie dawał jakiegoś wielkiego szatana swojej gitarze.

Ciekawostki[edytuj]

  • Był inteligencją zespołu, ponieważ ukończył szkołę średnią.
  • Potrafił myśleć.
  • GN'R ostatecznie opuścił, ponieważ miał zbyt wysokie IQ.


Crystal Clear app knotify.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.