Robot

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Robot – mechaniczna puszka wykonująca pewne zadania, jak na przykład otwieranie pasztetu czy też przepychanie zatkanego kibla. Działanie robota może być sterowane przez człowieka, chomika lub przez wprowadzony wcześniej program. Domeną ich zastosowań są też te zadania, które są niebezpieczne dla człowieka, na przykład jedzenie kanapki.

Historia[edytuj]

Słowo robot wzięło się od słowiańskiego słowa „robota” oznaczającego wysiłek. Robot ma teoretycznie wykonywać za ludzi ciężką pracę, nawet mimo tego, że to, co robi jest o wiele łatwiejsze niż zaprogramowanie jego samego. Grupie polskich naukowców udało się ustalić, że pierwszy robot powstał w epoce kamienia łupanego na terenie Polski i składał się z dwóch osikowych kijków wetkniętych w zasuszone łajno kozy, które z kolei wisiało na sznurku. Tak zmyślnie skonstruowane urządzenie miało się po nakręceniu automatycznie obracać to w jedną, to w drugą stronę zabawiając dziecko w kołysce tak, aby zbyt często nie myślało o robieniu hałasu. To niesamowite urządzenie dorównywało inteligencją naszym dzisiejszym kamieniom. Potem ewolucja robotów przebiegała już bardzo szybko: już po kilkudziesięciu tysiącach lat udało się stworzyć robota wielkości szafy i inteligencją dorównującemu naszemu dzisiejszemu kalkulatorowi. Niedługo potem miał miejsce szaleńczy postęp i dzięki temu dziś możemy się pochwalić robotami dorównującym inteligencją musze w stanie lekkiego otumanienia.

Prawa robota[edytuj]

  1. Robot nie zje pasztetu.
  2. Pasztet nie zje robota.
  3. Powietrze może zaszkodzić robotowi.

Ciekawostki[edytuj]

  • Robot napisałby tę stronę w 0,00001 sekundy.
  • Roboty próbują opanować Wszechświat od ok. 10 lat. Jak widać, wychodzi im to doskonale, nie?


Crystal Clear app kservices.png To jest tylko zalążek ahtykułu z dziedźyny technyky. Jeśly nie posiadasz żadnej wady wymowy – rozbuduj go.