Ron McGovney

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ron McGovno (ur. 4 marca 1963) – estoński basista, były członek zespołu Metallica. Prawdopodobnie jedyny basista emo, który dla świata nie zrobił nic.

Metallica[edytuj]

Ronald był pierwszym basistą zespołu aluminiowego Metallica, chociaż nigdy nie został zaakceptowany jako jeździec apokalipsy. Nie wiadomo do końca dlaczego pojawił się w zespole. W jednej z rozmów, James Hetfield opowiadał, że całość kręciła się wokół piwa. Był w zespole tylko dla tego, że przynosił codziennie na próby 3 zgrzewki mocnego. Pomimo, że pobrzdąkał trochę na swoim basie, nie nagrał ze złomiarzami ani jednej płyty. Nie ma też nigdzie jego nazwiska, które okazało się nieodpowiednie do klimatu zespołu: po serbsku czyta się je bowiem MakGówno. Z czasem, kiedy przestał przynosić na próby trunek, zdenerwowany sprawą Lars pozwał go do sądu o ograniczanie możliwości manualnych zespołu. Sprawę wygrał. Ronald został ukarany grzywną 12$ i wyleciał z zespołu.

Załamanie psychiczne[edytuj]

Od tamtego czasu Ronald odpuścił sobie muzykę, pomógł co prawda jakiemuś innemu zespołowi nagrać krążek, ale również nie znalazło się tam jego nazwisko. Zrozpaczony wyprzedał swoje instrumentarium na świstak.pl – cymbałki, dwa wzmacniacze gitarowe i struny do banjo. Gitarę jednak zostawił. Jest uważany za największe emo świata basistów. Człowiek zamknięty w sobie, nie pozwalający na jakąkolwiek pomoc z zewnątrz. Jest jednak zbyt mało satanistyczny, żeby się pociąć.