Rysio z Klanu

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy postaci serialowej. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Rysio podczas nominacji do Oscara
Ryszarda imię nigdy nie zaginie
Nieważne kto ma koronę, ważne kto rządzi, a rządzi Rysiek z Klanu!
Fan Rysia

Rysio z Klanu (ur. 1960, zm. 2012) – postać z Klanu, jak mówi tytuł. Taksówkarz, bojownik Masonów, mówi, że nigdy nie kłamie, a to jest kłamstwo, gdy mówi, że nigdy nie kłamie. Bohater nasz ma najwięcej fanów w internecie. Nie umie angielskiego, co wykazuje, że jest bogaty (no bo jak można pracować bez tego języka – chyba że łapówką). Nie umie robić dzieci, więc je adoptuje.

W życiu prywatnym kryje się pod pseudonimem Piotr Cyrwus. Ryszard od urodzenia był czczony przez swoich rodziców, ponieważ przed jego narodzinami władca Masonów odwiedził rodziców Rysia i powiedział: „Powiadam wam, ten syn Nilu zostanie bojownikiem władcy świata, by po mojej śmierci mnie zastąpić, i nigdy nie będzie miał brudnych rąk. Brudnych rąk – będzie eliminował wrogów masoństwa, mając czyste rączki.”

Popełnił bohaterski czyn: uratował niejaką Ninę z agencji towarzyskiej. Wszedł do jej pokoju, wyciągnął i wycelował w stręczycieli pistoletem, a w trakcie szamotaniny zastrzelił jednego z nich. Opuścił agencję, wykrzykując „Zabiję! Zabiję! Zabiję!”, pogrążając w strachu wszystkie gangi handlujące kobietami w Polsce. Podczas brawurowej ucieczki samochodem Rysiek nie powstrzymał wzruszających łez, przez które nic nie widział, i dla poprawy nastroju wykonał mega drifta, który – niestety – mu nie wyszedł.

Ryszard zaplanował swoją serialową śmierć. Uczynił to zaraz po tym, jak popularność Hanki Mostowiak zabitej przez złowieszcze kartony drogowe gwałtownie wzrosła. Zazdrosny Rysiek postawił kawę na ławę i rozkazał (pod groźbą przymusowego mycia rączek) scenarzyście napisanie sceny, w której miałby umrzeć walcząc z gangsterem, okradającym pacjentów szpitala. Odniósł poważny obrzęk mózgu, co od razu przyczyniło się do natychmiastowej śmierci Lubicza.

Pamięć o nim jednak nie ginie. Co prawda Grażynka po śmierci Rysia romansuje z Kmicicem, a potem wychodzi za Leopolda Kwapisza, ale zabrania nowemu mężowi wyrzucać szafki, które Ryśku własnoręcznie zrobił.

Linki zewnętrzne