Ryszard Makowski

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy prowadzącego Studia YaYo. Zobacz też hasła o innych osobach o tym imieniu.
Obejrzyj ten film na YouTubie
Ryszard Makowski i jego riffy gitarowe
Obejrzyj ten film na YouTubie
Ryszard Makowski reklamuje mefedron
Bramka jest okrągła
Ryszard Makowski w hymnie na Euro 2016

Ryszard Makowski (ur. 16 sierpnia 1955 w Warszawie) – polski satyryk, pierwszy topielec w IV RP. Po występach w kabarecie OT.TO zaczął współpracować z Janem Pietrzakiem. Przez Polaków zapomniany aż do premiery Studia YaYo, który prowadził wraz z Pawłem Dłużewskim. Specjalną Makowskiego są zasmażki, które reklamował w latach 90. Z wykształcenia jest chemikiem, specjalistą od alkoholi i helu. Jeden z trzech muszkieterów polskiego kabaretu (obok Pietrzaka i Wolskiego).

W latach 90. występował w kabarecie OT.TO. Tam robił za misia z Krupówek, który palił wszystkie żarty i ruszał się jak marionetka.

Od kilku lat pozuje na barda prawicy. W czerwcu 2016 roku zasłynął hymnem na Euro 2016, w którym wychwala polskich piłkarski, 500+, bramkę, 500+, rząd i chyba także 500+. Największym sukcesem tej piosenki było zniechęcenie Polaków do oglądanie kabareciarzy w Telewizji Polskiej. Na szczęście pan Makowski naprawił swój błąd i stworzył najlepszy (pod względem oglądalności) program satyryczny w historii TVP – Studio YaYo. Pomimo naprawienia szkód Jacek Kurski powiedział, że wybaczy spadek oglądalności ale w ramach pokuty Makowski nie może ubiegać się o występ w Eurowizji.

Największym hitem Ryszarda Makowskiego są kabaretowe zawody głośnego śmiania się. Jeśli publiczność śmieje się głośniej z numerów Makowskiego to w nagrodę otrzymują 50% zniżkę biletów.

The Best of Ryszard Makowski[edytuj]

  • Jarosław Kaczyński to olbrzym polskiej polityki.
  • Targowicka swołocz szaleje w sejmie. Zawsze uważałem, że z antypolską jaczejką nie warto rozmawiać.To są źli ludzie i źle skończą.
  • Te manifestacje [z lipca 2017] to jakiś hybrydowy atak na Polskę
  • Ten prezes TK to ma jeden, podstawowy feler. Nadętą fizjonomię buca urażonego w nieomylności.
  • Za prezesa Kaczyńskiego polscy piłkarze są na 10 miejscu w rankingu FIFA. A na którym byli za haratającego w gałę Tuska? Na zaszczytnym 78.

Ale przede wszystkim:

  • – Okazało się, że kibole najchętniej oglądają mecze przy kawie i ciasteczkach.
    – Mówisz poważnie?
    – Nie no co ty, yaycowałem!