Słubice

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Stary herb Słubic, zmieniono go gdyż władze miasta zauważyły że orzeł został w połowie zjedzony przez koguta…
Nowy herb Słubic symbolizuje przemyt na masową skalę przez granicę
Mało kto o tym wie, ale World Trade Center przeniesiono do Słubic

Słubice – miasto nad Odrą w woj. lubuskim, w powiecie słubickim, siedziba gminy Słubice, położone zaraz przy Drzecinie. Kręci się tam wielu Niemców z bułkami, masłami i pasztetami, bo oni lubią kupić u nas taniej i sobie w domu już jeść później. Razem z Frankfurtem liczy ok. 100 tys. mieszkańców i dzięki temu jest de facto trzecią stolicą województwa lubuskiego. Siedziba Collegium Polonicum Uniwersytetu Viadrina – placówki akademickiej położonej najbliżej granicy, bo jakieś 100 metrów.

Święto Odry[edytuj]

Tak wyglądają Słubice po Święcie Odry

W Słubicach co roku odbywa się Święto Odry, polegające na niszczeniu wału przez co Odra wlewa się do miasta i zalewa je w ciągu 5 min. Dodatkowo co roku włodarze zamykają przy tym granicę przez co zakupy we Frankfurcie odbywają się za pomocą popularnych coraz częściej motolotni. Coraz rzadziej widziani przemytnicy „fajek” wykorzystują wówczas metodę teleportacji.

Gospodarka[edytuj]

Kiedyś w Słubicach był zakład odzieżowy „Komes”. Produkował i eksportował dżinsy i inne szmaty do USA, Kanady, ZSRR i innych ubogich państw. Jednak w 1998 fabrykę zamknięto, a w 2008 r. rozebrano gdyż menele nie opłacali czynszu za dzierżawę. Obecnie planuje się tam postawić 1674 supermarket i 2096 stację paliw. Istniejące przed laty zakłady mięsne „Przyjaźń” jak i popularna „Terenówka” (zakłady meblarskie) nie wytrzymały konkurencji pana Stefka z ul. Nocznickiego, który oprócz fermy niosek (150 sztuk) dłubał przy okazji figurki z drewna.

Sport[edytuj]

W Słubicach istnieje klub piłkarski „Polonia”, który obecnie gra w klasie okręgowej, która w zasadzie jest VI poziomem. Największym osiągnięciem klubu jest czwarte miejsce w II lidze, która jest tak na serio III poziomem. Mecze rozgrywa na Stadionie SOSiR, który jest wyższych standardów niż wszystkie stadiony ekstraklasy; jego pojemność wynosi 7 tys. widzów, a rekord frekwencji – pięć osób. Ogólnie na mecze przychodzi średnio 100–800 osób, są nawet szalikowcy, którzy z papierosów robią tzw. „race”. Wśród kozaków (czytaj: kiboli; jest ich około 100) przyjęło się uciekanie na pobliski bazar przed kibolami Rakowa Częstochowa oraz Miedzi Legnica lub wzywanie kiboli Stilonu Gorzów poprzez krzyk Ratunku! W lutym 2011 Polonia wycofała się z rozgrywek z II ligi z powodu braku piłkarzy gdyż okazało się że to tak naprawdę siatkarze.

Dzielnice i osiedla[edytuj]

 • Śródmieście – obejmuje ścisłe centrum Słubic i największe osiedla-blokowiska, dzielnica to wielka multi patola. Znajdziemy tam cenne graffiti „Polonia Słubice” i takie tam, które obecnie są już zabytkowe a zamazywanie ich grozi pobiciem przez miejscowych pseudo. Główne osiedla to Kopernika, Mała Moskwa, Paderewskiego, Słowiańskie i Kochanowskiego. W skład dzielnicy wchodzi Stare Miasto, które jest największym skupiskiem patoli. Do atrakcji Starego Miasta możemy zaliczyć zabytkowe kamienice ale też i utratę zębów.
 • Zielone Wzgórza – ludzie mieszkają pod namiotami. Kiedyś były to poligony wojskowe, dlatego dziś są tego ofiary, co minutę ginie tam jedna osoba w wyniku granatu-pułapki. Lecieć ma tam obwodnica Słubic, a miejscowi „nowobogaccy” się na to nie zgadzają i podobno obwodnicę mają własnymi rękami przenieść na popegeerowskie osiedle Folwarczne, które wchodzi w skład dzielnicy a o którym w składzie tej dzielnicy nowobogaccy nie chcą słyszeć.
 • Północne – tzw. przedmieście, nie ma tam kompletnie nic, poza kebabem turasów przy osiedlu Grzybowym i PGR-em, który co miesiąc jest podpalany. W skład wchodzi osiedle Wojska Polskiego, które jest nazywane potocznie „Komesem”, a chodzenie nocą po tym osiedlu grozi spotkaniem samozwańczych dentystów.
 • Frankfurt nad Odrą – druga część Słubic zamieszkana przez mniejszość niemiecką i turecką, a na chwilę obecną widuje się tam coraz więcej naszych kochanych rodaków.
 • Kunowice – leży koło zielonych wzgórz, kiedyś wieś, obecnie włączana do Słubic, stopniowo, dom po domu. Słynie z jezior, których czystość jest porównywalna do Amazonki.
 • Świecko – dzielnica znana głównie z przejścia granicznego i terminalu, obecnie stopniowo przyłączana do Słubic, największe zagłębie dziewic w zachodniej części kraju.
 • Zatorze – czyli „strefa”. Nie ma tam kompletnie nic, poza przystankiem kolejowym (z którego i tak nikt nie korzysta), hotelami i strefą przemysłową.

Atrakcje turystyczne[edytuj]

Grupa studentów Viardiny usiłuje utopić Wikipedię w pobliskiej Odrze

Słubice słyną z tego że na jednego mieszkańca przypada 25 supermarketów i 50 stacji paliw, których jest więcej niż w Gorzowie czy Zielonej Górze razem wziętych. W Słubicach także istnieje wiele gatunków zwierząt chronionych jak np. koty, psy, szczury i tym podobne.

Zabytki[edytuj]

 • Kościół katolicki – za szwabów był domem strzeleckim.
 • Stadion Olimpijski – na którym nigdy nie przeprowadzono olimpiady. Słynie z tego, że w latach 30. przemawiał tu Adi, a obecnie Osama bin Laden, który zapowiada mecze Polonii.
 • tzw. Getto – getto mieści się na ulicy 1 Maja (Stare Miasto), za gebelsów dzielnica żydów, a obecnie skupisko patoli.

Komunikacja[edytuj]

W Słubicach znajduje się dworzec PKS wielkości przystanku wiejskiego oraz przystanek kolejowy, który liczy sobie aż 2 perony. W mieście znajdziemy też chaotycznie jeżdżące autobusy komunikacji miejskiej. Jest też komunikacja miejska wspólna z Frankfurtem, a średnia frekwencja osób jeżdżących tą komunikacją wynosi od 0 do 0,5. Jednak w Słubicach nie można się zgubić, no chyba że skurlamy się z wału i wpadniemy do Odry na której dnie znajduje się zatopione miasto z VI w. p.n.e.

Powiat słubicki[edytuj]

Powiat słubicki dzieli się na pięć gmin.

 • Gmina Słubice – miasto Słubice.
 • Gmina Rzepin – miasteczko Rzepin, leżące w pobliżu Słubic, słynie z autostrady A2 dzięki której powstało wielkie skupisko dziewic i ciągłych ustawek z Kostrzynem. Cały czas prowadzą wojnę z separatystami ze wsi Kowalów, którzy chcą własnej gminy.
 • Gmina Ośno Lubuskie – metropolia ta ma tylko jeziora i nic więcej. Jak na typową wioskę przystało nic się tam nie dzieję nawet podczas bombardowania meteorytów.
 • Gmina Cybinka – osada Cybinka, leży 25 km od Słubic, liczy 10 mieszkańców.
 • Gmina Górzyca – Dubaj City Górzyca, leży około 20 km od Słubic.