Samolot

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Samolot sam w sobie
Samolot, raczej traktor UFO
Izraelskie line lotnicze
Tak wyglądają samoloty w Ameryce
Samoloty są wszędzie
– Wiesz, czemu samolot lata?
– Czemu?
– Nie wiem…
Słynny żart o samolocie
– W ZSRR bariera dźwięku przełamuje samolot
Radziecka inwersja o Tu-144

Samolot – z definicji pojazd, który sam lata, a konkretniej umożliwiający latanie sporej liczbie ludzi. Jednostka przystosowana jest wzorem gołębi do uciekania w przestworza. Łączy Amerykanów i Polaków: jedni i drudzy latają nim do pracy, ale Amerykanie robią to codziennie, a Polacy raz na pół roku (trzymiesięczna wiza turystyczna, trzymiesięczny okres przerwy między wizami).

Jak wiadomo, z definicji, latanie jest to niespecjalne nietrafianie w ziemię w momencie spadania (a dokładniej w połowie tego momentu). Samolot jest więc urządzeniem umożliwiającym tę czynność bez potrzeby martwienia się o zniszczone spodnie czy to jak bardzo będzie boleć gdy nam się nie uda, jednakże nie sprawia tak wielkiej frajdy jak latanie bez jego pomocy. Dodatkowym atrybutem samolotu jest jego zdolność do umożliwiania latanie wielu osobom jednocześnie, co owocuje możliwością rozmowy, a nawet machania ręką.

Wiele osób, które nie potrafią lub boją się latać samemu wybierają właśnie samolot jako środek szybkiego transportu do takich miejsc jak McDonald's, toaleta czy miejsce pracy. Istnieje jednak różnica w częstotliwości używania tego pojazdu między różnymi narodami. Na przykład tak Amerykanie jak i Polacy latają nim do pracy, ale Amerykanie robią to codziennie, a Polacy raz na pół roku. Naukowcy nie doszli jeszcze do wniosku, czym te odchylenia są spowodowane. Jedni twierdzą, że główna przeszkodą jest dość wysoka zapłata, jakiej żądają sobie za użytkowanie Linie Lotnicze, inni, że powodem są tak zwane wizy, które wprowadzili Amerykanie po licznych skargach, że wszystkie miejsca siedzące w samolotach są zajęte przez obcokrajowców i ich rodacy muszą stać. Istnieje także teoria, że Polacy nie potrzebują pomocy samolotu aby latać. Wystarczą im wrota od stodoły.

Samoloty pasażerskie są często białe. Kadłub z przodu mają szerszy niż przy ogonie, przez co wyglądają jak duże czopki.

Typowy samolot składa się ze:

Czasami dodatkowe wyposażenie stanowią barek z zimnymi napojami oraz personel go obsługujący.