Sean Paul

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sean Paul Ryan Francis Henriques (znany również jako Szampon; ur. 8 stycznia 1973) – raper made in Jamaica. Finished in U.S.A. Dorabia jako drwal swoim głosem ścinając drzewa.

Wada wymowy[edytuj]

Sean Paul czerpie wymowę od Marleya i dodaje swoje cuda. Czasami go trochę ponosi, na przykład Well in comes the thing them call the broken heart to według niego Łelkomdpitingkoldibroenhatjea!.

Rodzaj muzyki[edytuj]

Wiele osób wciąż się zastanawia i kłóci nad tym jak można nazwać dźwięki wydawane przez Sean'a. Niektórzy mówią, że to hip-hop, inni, że rap, dancehall , reggae i takie tam duperele. Dla większości jest to pisk opon połączony z krzykiem dziecka.

W Polsce[edytuj]

Sean bardzo lubi przyjeżdżać do Polski. Był uczestnikiem festiwalu w Sopocie, gdzie przegrał z zespołem Feel, gdyż Feel przekupił jury pustą szklanką i pomarańczami.

Obejrzyj ten film na YouTubie
Niezapomniana osiemnastka

Jednak bardzo dobrze zapamiętał polską publiczność. Po koncercie został obrzucony pomidorami, uznał to za przyjacielski gest i postanowił przyjechać raz jeszcze.

Ciekawostki[edytuj]

  • Jedną ze swoich najbardziej popularnych piosenek (Get Busy) nagrał specjalnie do zrobienia przeróbki z niezapomnianą osiemnastką.Największy kłopot stanowiło znalezienie joł joł gangsta tatusia który by mówił po polsku.


Crystal Clear app knotify.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.

P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.