Senegal

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Senegal
Stolica Rajd Dakar
Ludność brak informacji
Język urzędowy francuski
Ustrój demokracja
Religia Allah Akbar!
Waluta piasek i kamienie
 

Senegal – nieduże państwo afrykańskie, które znane jest tylko ze swej stolicy - Dakaru. Popularnym błędem myśleniowym jest to, iż Rajd Dakar odbywa się właśnie tu, w kraju piasku i buszmenów. Owe wydarzenie sportowe zostało przeniesione na niemalże drugi koniec świata w 2008 roku ze względu na duże stężenie Muzułmanów terrorystów, co na zawsze odmieniło historię Senegalu.

Geografia[edytuj]

Podobno Senegal i jego stolica znajduje się w gdzieś w Afryce, natomiast w 2008 roku kibice rajdowi doszli do wniosku, że chyba jednak położony jest gdzieś w Ameryce Południowej. Gdyby pogodzić obydwie teorie Dakar wraz ze swoim państwem usytuowany jest na Atlantyku. Prawdopodobnie Senegal to prastara Atlantyda, natomiast nigdy nie udało się potwierdzić tejże teorii.

Historia[edytuj]

Senegal był prężnie pnącym się w górę państwem. Nazywany on był Krajem Obfitości, lecz wszystko zmieniło się po pamiętnym w historii sportów motorowych roku 2008, kiedy to wszyscy kibice rajdów wyemigrowali z tego cudownego kraju. Stąd też brak informacji o jakiejkolwiek ludności zamieszkującej Senegal. Spacerując po pustyni można jednak czasem usłyszeć z oddali okrzyki „Allah Akbar!”, które sugerują, iż w Senegalu znajdują się jakieś istoty.

Sport[edytuj]

Najpopularniejszym sportem w Senegalu jest standardowe uciekanie przed chorobami i dzikimi zwierzętami. Ku zdziwieniu świata Senegal posiada reprezentacje w piłce nożnej, która miała okazje grać razem z Polską na mistrzostwach świata w Rosji. Reprezentacja ta musi być przynajmniej średnia skoro udało im się pokonać Polskę 2:1. Nie można się temu dziwić skoro tam w Afryce spierdalają przed lwami, no to później zapierdalają po boisku tak samo no i bambusy szybsze.