Sky Way

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Logo firmy

Sky Way – kambodżański producent produktów gitaropodobnych, wytwarzający produkty bardzo wysokiej klasy w niskiej cenie.

Serie

Fabrycznie nowa gitara Sky-Way MD1-C.
  • SH – największy sukces komercyjny Sky Way'a, serię stanowią gitary elektryczne przystosowane do ciężkiej muzyki (przynajmniej teoretycznie) kupowane w większości przez kindermetali. Gratis są dorzucane tabulatury zespołu Jonas Brothers.
  • MD – stanowią ją gitary klasyczno-akustyczne (jak twierdzi producent), niestety 90% egzemplarzy rozpada się w trakcie transportu, a kolejne 10% ląduje w koszu po pół roku użytkowania (w wypadku kiedy jesteśmy bardzo cierpliwi).
  • TB – stanowią ją gitary basowe, specyfikacja podobna do gitar elektrycznych tej firmy, z tą różnicą, że korpus jest dociążony ołowiem, aby dawał cięższe, basowe brzmienie.

Brzmienie i strojenie

Gitary firmy Sky Way posiadają unikatowe brzmienie. Charakteryzuje się ono tym, że jest identyczne bez względu na piec, do jakiego go podłączymy oraz ustawienie potencjometrów. Wielu muzyków twierdzi, że brzmią najlepiej pod piecem kominkowym lub piecem w Tatrach Zachodnich. Efekt ten uzyskiwany jest za sprawą profesjonalnej elektroniki. Potencjometry z kurków od gazu, przewody z wysokiej klasy mikserów do kakao i przystawki z nadmorskich muszelek. Drewno to najlepszej jakości płyta paździerzowa. Natomiast gryf stanowią losowo dobrane elementy: rurki od odkurzacza, kawałek tapczanu, kierownica od hulajnogi, noga od stołu itp.

Gitary Sky Way cechuje także bardzo unikalna forma strojenia. Otóż precyzja, z jaką są wykonane, pozwala (zmusza) do grania w EGFDBC, a w przypadku basu, EEEE.

Proces produkcji

Gitary Sky Way produkowane są przez stolarzy lutników z półgodzinnym wieloletnim stażem, a sklejka drewno jest magazynowana sezonowane w idealnych warunkach.

Dystrybucja

Gitary te można kupić poprzez serwis AlleDrogo.pl, sieć sklepów „Biedronka” oraz „Tesco”. Czasami nawet w "OSZĄ"