Spalony

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Czemu ten koleś w żółtej koszulce podniósł flagę?
Twoja dziewczyna o spalonym
Kochanie, nadal nic nie rozumiem!
Twoja dziewczyna po 10 min tłumaczenia
Kiedy piłkarz strzeli bramkę, a jest na spalonym, piłka nieuznana
Beata Szydło zapytana, co to jest spalony

Spalony (ofsajd) – jedna z dziwniejszych zasad gry w kopanie skórzanego wora i nie tylko. Szansa na zrozumienie spalonego przez kobietę jest równa szansie wygrania przez polską drużynę Ligi Mistrzów. Pewnie dlatego tak niewiele jest kobiet sędziów. Odgwizdanie lub nieodgwizdanie spalonego należy zawsze do najbardziej kontrowersyjnych decyzji sędziego. Żeby sympatycy futbolu nie spalili (na stosie) głównego arbitra za błędne odgwizdanie spalonego, wprowadzono dwóch sędziów liniowych. Jednak ci też aż nazbyt często podnosili chorągiewkę w niewłaściwych momentach, dlatego za bramkami umieszczono dwóch dodatkowych kaloszy. Póki nie uzna się w piłce powtórek z kamer, spalony to wciąż spalony pomysł.

Na czym polega spalony?

Wbrew pozorom nie jest skomplikowaną sytuacją. Przedstawmy to za pomocą codziennych przedmiotów, np. owoców. FC Śliwki grają z Realem Jabłka o Puchar Frugolandu. Piłkę zastępuje orzech włoski.

Spalony1.png

Przyjrzyj się powyższej sytuacji. Zawodnik A jest na spalonym, ponieważ znajdował się za ostatnim z obrońców FC Śliwek w momencie, gdy zawodnik B kopnął piłkę.

Spalony2.png

Tu NIE NASTĄPIŁ spalony, ponieważ zawodnik B podał do zawodnika A jeszcze w momencie, gdy zawodnik A znajdował się przed śliwkowym obrońcą. Dopiero w czasie ruchu piłki jabłko A przekroczyło linię obrońców. Proste, nie?

Złote Zasady Spalonego

  1. Nasi nigdy nie są na spalonym.
  2. Gol przeciwnika zawsze wpada ze spalonego.

Hokej

W hokeju sprawa jest prosta, bo spalony nie zależy od obrońców, tylko od linii. Jeśli krążek ma twoja drużyna, a ty wjedziesz na tercję przeciwnika przed nim, to mamy spalonego. Chyba, że krążek zostaje wstrzelony i takie tam historie. Jeszcze prostsze i, co więcej, spalony w NHL nie przejdzie. Zero korupcji.