Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jedi Knight III: Jedi Academygra komputerowa opowiadająca o tym, co działo się dawno, dawno temu, w odległej galaktyce na parę lat po obaleniu Imperatora. Gra opowiada o przygodach uczniów i nauczycieli z niedzielnej wesołej szkółki, zwanej dalej Akademią Jedi.

Fabuła

Dyrektorem akademii jest Luke Skywalker, a jego najbliższym współpracownikiem niejaki Kyle Kutarn. Fabuła jest następująca: Do akademii przybywa świeża dostawa naiwniaków, skuszonych fajną ich zdaniem wizją bycia Jedi. Wśród nich wyróżniają się niejaki Jaden Knorr i Rosh Penis.

Jak to tradycyjnie bywa, w tym momencie wszystko trafia szlag, bo dookoła akademii zaczynają się kręcić fani Dark Sajdu, skupieni wokół kultu jakiegoś wielkiego złego gościa sprzed kilku tysięcy lat. Oczywiście, właśnie młodzi kadeci okażą się na tyle potężni, że nie Luke, nie Kyle, nie żaden mistrz, ale właśnie oni pokonają zło i przywrócą równowagę mocy, czy coś w tym stylu.

Postacie

Nauczyciele

 • Luke Skajłoker (pol. Łukasz Niebochód) – szef Akademii Jedi. Właściwie to nic nie robi poza wymądrzaniem się.
 • Kyle Kutarn (pol. Kamil Kastawik) – mistrz Jedi mający wątpliwą przyjemność bycia nauczycielem Jadena i Rosha. Cechuje go to, że ma wszystkie konwenanse Zakonu Jedi w dupie, a wyżynanie wrogów magiczną latarką sprawia mu nie lada frajdę. Inteligentny z niego facet, chociaż świr.

Uczniowie i reszta

 • Jaden Knorr – główny bohater i jednocześnie najbardziej tajemnicza postać w grze. Przypomina nieco Bezimiennego z Gothika. Różnica między nimi jest taka, że Jaden posiada imię, a nawet nazwisko, nie posiada natomiast wyglądu, rasy ani płci, ani tym bardziej osobowości.
 • Rosh Penis – kumpel Jadena. Krótko można go określić jako wrzód na dupie dla całej akademii. Nieudacznik i oferma. Od czasu do czasu zdarza mu się zgubić i przypadkiem przejść na ciemną stronę, ale potem nieomal zabiwszy kilku jedi, zawsze wraca na jasną i mówi, że tylko żartował.
 • Tavion – główny czarny charakter. W przeszłości miała bliżej nieokreślone, aczkolwiek najprawdopodobniej bliskie stosunki z Kylem. Rosh się w niej po cichu podkochuje.
 • Alora – rozgrzana do czerwoności, ostra zwolenniczka ciemnej strony, uczennica Tavion. Uwielbia wnerwiać Jadena i naśmiewać się z Rosha.
 • Marka Ragnos – nieżyjący od 5000 lat, bardzo zły facet. Tavion ma obsesję, graniczącą wręcz z nekrofilą, na jego punkcie.

Moce

 • Grip – umożliwia duszenie kurczaka:
 1. Lekko zarumieniony.
 2. Dodatkowo sos.
 3. Znakomity kurczak.
 • Drain – literówka twórców, miało być „rain”, ale już zostało:
 1. Chmurka unosi się nad graczem.
 2. Spada z niej deszcz.
 3. Dodatkowy parasol.
 • Dark Rage – ten atak cechuje się tym, że widzisz na czerwono:
 1. Czerwony.
 2. Bardziej czerwony.
 3. Najbardziej czerwony.
 1. Azbestowa.
 2. Łuczywo.
 3. Naftowa.