Street Fighter

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
SF logo.png
Przystojni wojownicy nigdy nie przegrywają!
Vega tłumaczy Ci, dlaczego wczoraj dostałeś wpierdol

Street Fighter – seria gier komputerowych, w której klepiemy mordy innych graczy już od 1987 roku. Przez 32 lata seria ewoluowała z naparzanki na wielkim automacie w naparzankę na ekranie konsoli, czyli w sumie zmienił się tylko sposób opłaty. Co ciekawe, według badań druga część tej serii była najlepiej sprzedającą się bijatyką. A że badania zlecili sami producenci, można rzec, iż na pewno są one wiarygodne.

Fabuła[edytuj]

Nie spać! Walczyć!

Fabuła gry w każdej części z serii była mniej więcej ta sama[1].
Był sobie turniej, w którym walczyli wojownicy. Pewne siebie Shadaloo wystawiło swojego faworyta, który jednak przegrał. Organizacja, interesując się uczestnikami konwentu urządziła kolejny, jednak ci dobrzy się domyślili i rozwalili złą agencję, w którą to akcje zamieszani byli Masoni[2]. Okazało się jednak, że jej nie zlikwidowali, tylko przeniosła się w odleglejsze tereny, i tak dalej i tak dalej. Szalenie oryginalnie, lecz mimo to na podstawie tej serii gier powstało parę niezłych filmów i seriali animowanych, kilka ciekawych komiksów oraz lepszych złych lub jeszcze gorszych filmów fabularnych.

Lista gier z serii Street Fighter[edytuj]

„Uliczni wojownicy” doczekali się około 50 gier[3], w których gracz mógł spuścić wpierdol postaciom autorskim, superbohaterom Marvela oraz kreacjom z siostrzanej, znienawidzonej przez fanów SF serii Tekken[4]. O dziwo, nie da się walczyć z kucykami.

Info.png Główny artykuł: Lista gier z serii Street Fighter

Postacie[edytuj]

Seria Street Fighter w przeciągu 32 zebrała całą gamę mniej lub bardziej rozpoznawalnych postaci. Niektóre z nich (jak na przykład Twelve) wystąpiły tylko w jednej części, niektóre, jak Eagle wystąpiły w kilku, inne, jak Ryu, występują w każdej, a jeszcze inne, jak Krystyna z gazowni nie występiły w niej wcale.

Abel[edytuj]

Cierpiący na amnezję facet, którego jedynym celem w życiu jest walka ze złem[5]. Prawdopodobnie przyszywany brat Kaina Setha. W oficjalnej metryce wpisane ma, iż jest obywatelstwa francuskiego. Jednakże wątpliwym jest by pochodził z tego kraju, gdyż walczy zamiast uciekać. Poza tym uwielbia czekoladę, małe szczeniaki oraz filmy z Fei Longiem.

Dwóch facetów w bieliźnie bije się w łaźni. Nie będziemy tego komentować…

Ace[edytuj]

Ace Ventura jest wojownikiem popierdolonym. Nie ma własnych ruchów, własnej narodowości, własnego nazwiska ani własnego zdania. Jest za to agentem rządowym Greferbergerstanu, która ma możliwość kopiowania[6] ciosów przeciwników. Pomimo tej przydatnej umiejętności wygląda oraz walczy jak menel wystający pod ekskluzywną budką z piwem.

Adon[edytuj]

Były uczeń Sagata mieszkający w Tajlandii, który chodzi do fryzjera z ekierką, by mieć włosy ścięte idealnie prosto i pod kątem. Cyniczny i arogancki, uważa że potrafi wygrać każdą walkę. Którą i tak zazwyczaj przegrywa. W wolnych chwilach łazi po świecie w poszukiwaniu godnego siebie[7] przeciwnika[8] lub naśmiewa się z byłego mistrza.

Akuma[edytuj]

Japończyk, ewidentny mhroczny czarny charakter, brat mistrza[9] Goukena. Pomimo tego że walczy honorowo, używa sztuk walki by zabijać. Potyka się jednak tylko z ludźmi silnymi, więc przeciętny obywatel może spać spokojnie.Cały czas próbuje przekabacić Ryu na ciemną stronę walk karate. Na szyi nosi łańcuch zabrany z ciała swego mistrza, a także próbował zabić swojego brata, więc jak widać nie ma wcale kręgosłupa moralnego. Zresztą co można się było po nim spodziewać. W końcu przecież jest rudy.

Alex[edytuj]

Alex, jako mały sierota, został wychowany przez przyjaciela swojego ojca, który prowadził własną siłownię. Tam trenuje sztuki walki pod okiem byłego żołnierza. Jego wręcz wojskowy trening odbywa się w jednym tylko celu – pokonać i zabić ludzi, którzy mieli coś wspólnego ze śmiercią jego ojca. Gdy już ich znalazł, pokonał ich i już miał ich zabić, ale jednak położył cCenzura2.svga na całą sprawę i poszedł sobie do domu.

Allen Snider[edytuj]

Były mistrz sztuk walki z USA. Pokonany przez Kena Mastersa wyruszył w podróż po świecie, by udowodnić że „nie jest najgrubszą rybą w stawie lecz całym oceanie”. Pojeb.

Area[edytuj]

51. zawodnik w lidze Europejskiej. Córeczka tatusia. I to bogatego tatusia. Posiada mechaniczne wszczepy, wyrzutnie rakiet i… rakietowe rolki. Jednak jak stare przysłowie pszczół mówi: Nie szata zdobi człowieka, ani żelastwo wojownika. Liczą się niestety umiejętności. Tylko niech ktoś spróbuje jej to wytłumaczyć…

Balrog[edytuj]

Płomień Udunu, wszechpotężny duch ognia, zabójca Durina, postrach Morii. Pokonany przez Gandalfa przybrał ludzką postać[10] i emigrował do Ameryki, gdzie stał się bokserem. Wyrzucony z ligii wstąpił do organizacji Shadaloo, bijąc, łamiąc i zabijając jej przeciwników. Oficjalnie robi to by się samodoskonalić. Nieoficjalnie – chce zasłużyć na powrót do Śródziemia.

Zemsta szalonego elektryka

Birdie[edytuj]

Ptaszyna. Czy tam punk. Anglik z dziurawym irokezem oraz megamęskim tatuażem z serduszkiem. Po nieudanej karierze wrestlera postanowił zostać przestępcą, zresztą nieudolnie. Szczytem jego marzeń jest wstąpienie do organizacji Shadaloo, jednak jest za cienki Bison jak na razie nie przedstawia zainteresowania jego osobą.

Blair Dame[edytuj]

Kolejna znudzona życiem córka multimilionera z Europy. Sztuk walki uczyła się w tajemnicy przed przewrażliwioną matką[11]. Powalczyć zdażyło jej się, krótko, i to w asyście ochroniarza. A to, że walczyła lepiej od niego nie ma nic do rzeczy.

Blanka[edytuj]

Właściwie nazywa się James i jest wbrew pozorom mężczyzną[12]. Narażony długotrwale na promieniowanie JG – Jungle Green, przez co stał się dziki, zielony, nauczył się razić prądem i zawieszkał w puszczy amazońskiej. Na turniej wojowników trenował latami miesiącami tygodniami trafił przypadkiem, nieświadomie zatrzaskując się w ciężarówce z melonami. Właśnie na tych zawodach spotkał swojego najlepszego przyjaciela z dzieciństwa oraz jedyną, zaginioną matkę rodzicielkę. Jaka wzruszająca historia
<wymiotuje tęczą>...

Cammy White[edytuj]

Blondyna z długim, plecionym warkoczem, obiekt marzeń wielu fanów Street Fightera. Kobieta idealna – piękna, mądra, pracowita, potrafiąca zadbać o siebie, wysportowana i nie wypominająca przeszłości. Prawdobodobnie dlatego że jej nie ma. W czasie swojego krótkiego życia dwa razy traciła pamięć, raz w tajemniczych okolicznościach tuż przed przyjęciem do Shadaloo, drugi raz za pośrednictwiem Dalshima i Rose aby wyjść z organizacji. Znana z dawania eksponowania tyłka kusymi mundurami wojskowymi. [13].

Berek!

Charlie Nash[edytuj]

Najlepszy przyjaciel oraz kompan Guila, którego nauczył skomplikowanych stylów walki. Wysłany przez rząd USA w celu zinfiltrowania Shadaloo, przez chwilę walczy bez własnej wiedzy po ich stronie, lecz w końcu odzyskuje panowanie nad własnym ciałem i pomaga dawnym przyjaciołom. Obecnie nie żyje, ginąc śmiercią tragiczną w obronie swych przyjaciół w walce. Gdyby jednak jego stan w najbliższych dniach miałby ulec zmianie, na pewno na Nonsensopedii można będzie spodziewać się stosownej notki.

Chun Li[edytuj]

Chinka o niebieskich oczach z materiałem na jej bujnych kokach. Pierwsza kobieta w serii, niebywale szybka i zgrabna. Aby pomścić śmierć ojca zatrudniła się w Interpolu, by tropić jego zabójców, czyli Shadaloo[14]. Szkolona przez Gema, szybko uzyskała niebywałe zdolności, nie tylko zresztą walki. Dobrze pracuje nogami i rękoma. Potrafi puszczać magię. Jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Częściowo pochodzi z Polski.

Cody Travers[edytuj]

Człowiek który od podszewki poznał uroki amerykańskiego więziennictwa. Po ucieczce z więzienia, jakimś cudem trafia na turniej, na którym walczy w… swoim więziennym pasiaku. Koniec końców, nieważne czy wygra czy przegra, i tak trafi z powrotem do Shawshank.

Cracker Jack[edytuj]

Domniemany ochroniasz Blair, który zamiast ochraniać szlaja się po zaułkach i obija mordy meneli. Nosi się na Majkela Dżeksona, choć sam ma w sobie tyle życia co ludzie z teledysku Thriller.

Crimson Viper[edytuj]

Szczęśliwa córka, żona oraz matka swoich dzieci… Lecz tak naprawdę to ukryty agent CIA, infiltrator, beta-tester nowych bronii, kobieta ryzykująca życie dla wuja Sama, wolności słowa oraz Mc Donalda w każdym kraju! Dzięki specjalnym wszepom jej stroju, potrafi razić prądem, parzyć ogniem, wysoko skakać, wywoływać mikro wstrząsy tektoniczne, a to wszystko do nabycia wyłącznie w TV Markecie, za jedyne 999,99 zł + VAT.

Dan przedstawia swoje niezwykłe umiejętności

Dan Hibiki[edytuj]

Dan, zjedz Snickersa, bo jak jesteś głodny to zaczynasz strasznie gwiazdorzyć
Kumpel do Dana o jego popisach

Dan jest niby wojownikiem w megamęskim różowym kimonie. Uważa, że jego styl walki jest najgenialszy, więc udziela lekcji w swoim drewnianym, rozpadającym się dojo. Jego ostatnią uczennicą była Sakura, która wygrała darmowe lekcje po tym jak pobiła go do nieprzytomności[15]. W wolnych chwilach popłakuje, szczerzy się do kamery reklamując dojo lub przegrywa w walkach.

Darun Mister[edytuj]

Indyjski klon Zangiefa z wielkimi wąsami, który stara się udowodnić że Indie są lepsze od Mateczki Rosji. W wolnych chwilach, bodobnie jak Cracker, dorabia sobie jako ochroniarz dla ludzi którzy nie potrzebują ochrony. Fuck the logic!

Dee Jay[edytuj]

Jamajski DJ. Wiecznie uśmiechnięty, zapewnie za sprawą lokalnych obrzędów. W walce szuka nowych rytmów, które pozwoliłyby mu nagrać kolejne płyty. Wzbudza wielkie zainteresowanie Shadaloo, nie wiadomo czy bardziej ze względu na umiejętności walki, czy raczej na łatwy dostęp do blantów. Stawiamy jednak raczej na to drugie.

Dhalshim[edytuj]

Dhalshim jest indyjskim pacyfistą, który walczy tylko tyle, ile jest potrzebne i nigdy nie zabija. Swoje walki toczy w imię pokoju, głównie dla mieszkańców jego wioski. Dzięki mistrzowskiemu opanowaniu jogi zieje ogniem, potrafi wydłużać swoje kończyny na odległość kilku metrów, czytać w myślach oraz opanował sztukę teleportacji. Może więc przemyślisz decyzję, czy aby na pewno nie zapisać się na ten czwartkowy kurs w twoim mieście?

Doctrine Dark[edytuj]

Niemiec, który naoglądał się Mortal Kombat i próbuje walczyć jak Skorpion. Wiecznie chodzi w masce gazowej, prawdopodobnie na skutek wypadku wywołanego przez Guila, który nie stosował się do przepisów BHP. Ogarnięty rządzą zemsty, blablabla,blabla,bla. Przejdźmy dalej.

Dudley[edytuj]

Dudley Dursley, murzyński bokser z Anglii, nigdy nie zdejmuje swoich rękawic. Jedyny szlachcic w serii. Wielki snob, którego ego jest mniejsze jedynie od twojej starej. Kocha róże, czarną herbatę, szybkie kobiety i piękne samochody.

Eagle[edytuj]

Anglik, kuzyn Macieja Orłosia. Zawodowo jest ochroniarzem w barze, a jego hobby to zwalczanie zła i niszczenie tajnych labolatorii. W wolnych chwilach zbiera rybki i hoduje znaczki.


Wrzuć monetę, wrzuć monetę, NO NA CO KCenzura2.svgA CZEKASZ?!

Edmont Honda[edytuj]

Toyota Honda jest zawodnikiem sumo, który postanowił walczyć w normalnych turniejach walki. Wielki patriota, a zarazem wielki idol Japończyków. Wieść gminna niesie, że niektórzy już malują twarz na czerwono, kupują sobie pasiaste ręczniki i zapisują się na konkursy jedzenia hot-dogów na czas[16].

El Fuerte[edytuj]

Kucharz, który ma tak wielki wpływ na fabułę Street Fightera, że aż żadny. Otóż słysząc o turnieju, przystąpił do niego walcząc w stylu Luchadore, aby poznać przepisy na ulubione dania przeciwników. Często eksperymentuje w kuchni, według zasady pyszna rzecz + pyszna rzecz = jeszcze pyszniejsza rzecz. Dzięki temu wychodzą takie cuda jak barszcz z czekoladą, czy spaghetti landrynkowe z dodatkiem posiekanego imbiru.

Elena[edytuj]

Afrykańska księżniczka jednego z rdzennych ludów zamieszkujących Kenię. Do turnieju przystępuje podczas wymiany studenckiej w Japonii. Niezwykle miła i przyjazna, posiada wiele przydatnych umiejętności, jak na przykład możliwość polizania się w łokieć.

Fei Long[edytuj]

Wygląda jak Bruce Lee. Walczy jak Bruce Lee. Ubiera się jak Bruce Lee, urodził się w Hong Kongu, gdzie zmarł Bruce Lee oraz Jest aktorem. Jak Bruce Lee. Niestety, z powodu braku odezwu firmy CAPCOM, prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się na kim wzorowali się tworząc postać Fei Longa.

Garuda[edytuj]

Demoniczny demon, przybyły na Ziemię po dusze wojowników. Chyba jednak szatan zrobił sobie z niego jaja, bo nie dość że nie jest nieśmiertelny, to dodatkowo da się go łatwo pokonać.

Gen[edytuj]

Podstarzały zabójca, nauczyciel Chun-Li. Prowadzi własną restaurację, w której zbiera newsy o chińskich triadach. Jest antymedium – im bardziej nawiedzają go duchy zabitych przez niego osób, tym bardziej w nie nie wierzy.

Gill[edytuj]

Iluminat, mason, uosobienie bogów greckich. Posiada czerwono-niebieską skórę, co ma uosabiać jego władzę nad sprzecznymi żywiołami. Chce rządzić na świecie, ale za to dobrze i sprawiedliwie. Lubi wątróbkę drobiową z ziemniaczkami.

Ludzki żywot, serwer Japonia, tryb 2D, quest – Defeat M.Bison

Gouken[edytuj]

Mistrz Dana, Ryu i Kena, brat Akumy. Zredukował sztuki walki, tak aby nie zabijały. Po porażce w walce z bratem wpadł w dwuletnią śpiączkę, podczas której go pochowano. Czyli jest pół-zombie.

Guile[edytuj]

Człowiek, który strzyże się z poziomicą w ręku[17], ucieleśnienie amerykańskiego snu o idealnym żołnierzu Piechoty Morskiej, wielki patriota z tatuażem w kształcie amerykańskiej flagi. Umięśniony, wysportowany, zrobi wszystko w imię demokracji. Przykładny mąż, ojciec i obywatel, chcący pomścić swojego najlepszego przyjaciela. Amerykański heros jak w mordę strzelił.

Guy[edytuj]

Gay Guy to facet o jakże oryginalnym i pomysłowym imieniu Facet. Złożył śluby wybicia wszelkiego zła. O ile jeszcze w swoim mieście jako-tako daje radę, to poza nim idzie mu trochę cienko.

Hakan[edytuj]

Imigrant z Kraju Kwitnącego Kebaba , dyrektor fabryki oleju. Posiada czerwoną skórę i niebieskie włosy, walczy śliskim stylem, który umożliwia mu jego własny produkt. Tylko czekać aż ktoś go podpali.

Hokuto[edytuj]

Drobna dziewczyna, która wybrała się w podróż po świecie, aby odszukać brata, którego nigdy nie widziała. Oczywiście oczywisty fakt, iż nie widziała go nigdy na oczy, nie był dla niej tak oczywisty, więc oczywistym jest, że gdy tylko ujrzała go na oczy, to na pierwszy rzut oka wcale go nie poznała.

Hugo Andore[edytuj]

Olbrzym z Niemiec, wrestler i rolnik zarazem. Dzięki swojej masie ciała potrafi dużo przecierpieć, a także zadawać mocne ciosy. Między walkami Poszukuje Hugoliny i dzieci odpoczywa.

Ibuki[edytuj]

Młoda Japonka, wychowująca się w wiosce pełnej Ninja. Nikt poza nią się z niej nie wydostał, a także nikt nigdy tam nie trafił, pomimo że leży w samym sercu małego w końcu kraju. NA turniej przyjechała szukać miłości, jednak zamiast zalecać się do facetów, obijała im mordy.

Ach te lata dzieciństwa…

Ingrid[edytuj]

Niezwykle potężna i lekko psychiczna dziewczyna, twierdzi że pochodzi z przyszłości. Niewielu udało się z nią dogadać, może dlatego że woli walczyć niż mówić. Nienawidzi tych złych.

Juli i Juni[edytuj]

Jedyne dostępne w grze przedstawicielki „Lalek” Bisona – specjalnie szkolonych do specjalnych zadań dziewczyn, najczęściej w obcisłych strojach stewardessy. Nie, nie do TAKICH zadań zboczeńcu – raczej chodzi o szpiegostwo, infiltrację oraz morderstwa.

Juri Han[edytuj]

Koreanka z dziwnym fryzem, walczy głównie dla dreszczyku emocji. Kilkakrotnie uniknęła prób aresztowania, zawsze doprowadza do ponownej konfrontacji z policjantami, z którymi lubi się bić. Pracuje dla złych, zwalczając tych bardziej złych. Czyli to oznacza, że jest dobra?

Kairi[edytuj]

Zaginiony brat Hokuto. Utracił pamięć walcząc z własnym ojcem, po czym wyruszył w wędrówkę po świecie walcząc z kim popadnie. A ty co robisz, gdy masz amnezję?

Karin Kanzuki[edytuj]

Bogata, rozpieszczona dziewczyna, rywalka Sakury. Trwoni pieniądze swoich rodziców szukając osób do bitki. Po walce do ładu doprowadzą ją lokaj. Burżuazja...

Ken Masters[edytuj]

Mr. Reskin, Mr. Masters, Mr. Muscle. Największy przyjaciel i rywal Ryu, jego kolega ze szkolnej ławy dojo. Potrafi to co Ryu, ale jego styl walki jest bardziej widowiskowy. Żonaty z Barbie Elizą.

M.Bison[edytuj]

Główny zły serii, ma jakże oryginalne plany przejęcia władzy nad światem oraz, co już ciekawsze, chce uzyskać tytuł najwspanialszego wojownika, pomimo że nie umie walczyć bez energii umysłowej. Umieruł już raz… dwa… kilka razy, więc można uznać go za najżwawszego zombiaka w historii.

Maki Genryusai[edytuj]

Blondwłose dziewcze z Japonii, próbujące być ninja. W światowe walki włączyła się, próbując odbić swoją rodzinę z rąk przestępców. Uwielbia makowiec, a jej ulubione kwiaty mają czerwone płatki.

Dwie laski, sztuki walki, fabryka piwa… Czego facetowi potrzeba więcej do szczęścia?

Makoto[edytuj]

Mała dziewczyna, która chce zostać chłopcem – dlatego ubiera się jak jakiś Karate Kid. Przedwcześnie osierocona[18]. Jak na taką małą dziewczynę potrafi nieźle dołożyć.

Nanase[edytuj]

Młodsza siostra Hokuto. Brony, uwielbia lalki Barbie. Poza tym chce przeszkodzić w jej walce z bratem. Kochająca siostrzyczka, c'mon!

Necro[edytuj]

Rosyjski człowiek-robot, iluminat, żądny zemsty na Gill'u. Jest jednym z nielicznych ludzi posiadających ludzkie uczucia po przeprogramowaniu ich przez masonów. Bardzo lubi ludzi martwych.

Oni[edytuj]

Oni mają własnego zawodnika w turnieju Street Fighter! Inni nie wiedzą[19], że Oni należy do Onych, ale to tylko dlatego, że Oni nie chcą, by oni wiedzieli że Oni należy do Onych. Oni jest demonem, ma niebieską skórę i białe włosy, lecz Oni zaprzeczają by Oni był standardowym Onym. Oni nie wyglądają jako Oni, gdyż Oni zbyt wyróżnia się z tłumu, a Oni wszak w tłum się wtapiają.

Oro[edytuj]

Potężny pustelnik o wyglądzie żula. Walczy jedną ręką w obawie, że kogoś zabije. Menelski krypto-dres – poprosi Cię o 5 zł na Jabłuszko Sandomierskie, a jak mu nie dasz z litości, to sam wyciągnie kasę z Twojego trupa.

Poison[edytuj]

Seksowna policjantka, która więcej odkrywa niż zakrywa. Mokry sen streetfighterowych nerdów. Osoby do niej podobne można często oglądać w edukacyjnych filmach przyrodniczych. W skrócie – goła baba w ubraniach.

Pullum Purna[edytuj]

Arabska księżniczka, opanowana rządzą zemsty i chęcią odszukania dziadka. Korzystając z urlopu w krajach mniej rygorystycznych, pozwala sobie odsłonić twarz.

Czasem sceny są jak z jakiegoś taniego pornola

Q[edytuj]

W wymiętym prochowcu z wymiętą twarzą[20]. Sprawca wielu katastrof na całym świecie. Poszukuje go CIA, FBI, KGB, CBŚ, ZUS i wiele innych organizacji rządowych. Aktualnie porzucił walki i zajął się projektowaniem nowoczesnych bronii dla Agenta 007.

Rainbow Mika[edytuj]

Hatsune Miku Rainbow Mika jest japońską blondynką w ekstrewagancjkim strou z serduszkami. Zajmuje się zawodowo wrestlingiem. W zależności od intensywności walk, kończą się one począwszy od siniaków, poprzez połamane kości, kończąc na porwanych w strzępki ubraniach. Szczególnie to ostatnie przypada do gustu męskiej części widowni.

Remy[edytuj]

Milczący i chudy, pseudonim „Smutna twarz”. Jak sam mówi „walczy, by zapomnieć”. Mówi, że jest Francuzem, jednak nie ucieka z pola bitwy, więc są podejrzenia, że urodził się na Korsyce[21].

Rolento F. Schugerg[edytuj]

Amerykanin niemieckiego pochodzenia, żołnierz. Ambasador Wuja Sama – rekrutuje do wojska metodą „dołączasz albo wpierdol”. W końcu, jak mawiał jego dziadek, Hände hoch i do przodu! Prawdopodobnie przyrodni brat Jacka Krauzera.

Rose[edytuj]

Wróżka, znajoma Wróżbity Macieja. Potrafi wyczytać z kart tarota kto kogo zabije. Odwraca biegi dusz, zwalcza zło i inne takie. Prowadzi działalność psychologiczną, psychiatryczną i psychopatyczną.

Rufus[edytuj]

Stereotypowy Amerykanin – tłusty, z wiszącym brzuchem, jedzący na potęgę hamburgery, jeżdżący na Harleyu biały, o wyglądzie aryjczyka wydzierający się do mikrofonu podczas imprez karaoke. Żeby nie było, fascynuje się sztukami walki i Las Vegas. Oczywiście według jego wiedzy, Europa to kraj, a Australia miasto.

Ryu[edytuj]

Ryu, Ryu, ciągle praca i zero zabawy…
Ken o Ryu

Główny bohater serii mieszkaniec Kraju Kwitnącej Wiśni, maskotka CAPCOMU, sparingpartner Kena, uczeń Goukena, największy wróg Sagata, Akumy i Shadaloo. Nosi się wygodnie, w białej pidżamie białym kimonie i czerwoną opaską na włosach[22]. Bardzo poważny i małomówny, kroczy ścieżką dobra aż do zajeba do znudzenia, nie chcąc, by jego dark side przejeło nad nim kontrolę. Werbowany przez wszystko, co się da. Ciągle szuka nowych wyzwań, liczy się dla niego tylko walka. Jak do tej pory nie znalazł dziewczyny, więc, drogie panie, droga wolna!

Evil Ryu[edytuj]

Wersja Ryu, który się wściekł. Powody mogą być różne – rachunek za prąd, przegrana walka, wezwanie do sądu, zgubienie skarpetki, składka do ZUSu czy inne takie. Ryu nie panuje wtedy nad sobą. Dlatego stara się za często nie denerwować.

Obejrzałem zbyt wiele Hentai, by nie wiedzieć jak to się skończy…

Sagat[edytuj]

Sprawny wojownik, którego duma ustępuje jedynie jego wzrostowi. Uważał się za niepokonanego, więc zgodnie z niepisaną zasadą przegrał, pogrążył się w depresji i odszedł w siną dal. Z powodu niskich zarobków ściąga gry komputerowe z internetu, o czym świadczy jego opaska na oku – jest piratem i tyle.

Sakura Kasugano[edytuj]

Japońska uczennica, w mundurku jak z jakiegoś pornograficznego anime. Wielka fanka Ryu, marzy o jego autografie. Podróżuje po świecie wraz z Danem, w którego dojo się uczy. Jedynymi osobami, które nie wiedzą o jej pasji do sztuk walki są jej rodzice. Czyli standardowo.

Sawada[edytuj]

Kapitan Sawada, czyli jak po chamsku wybić się na znanej serii gier komputerowych. Jego postać wystąpiła tylko w jednej części gry – w jedynej, w której występowali żywi aktorzy. Zagrał tam siebie, wpychając się przed afisz. Kariera robiona po trupach, bez względu na wszystko – zupełnie jak w polskiej polityce.

Sean Matsuda[edytuj]

Wielki fan koszykówki. Uczeń Kena, bardziej z z jego woli niż z woli mistrza. Stara się podpatrzeć jego styl walki, mimo że Ken ignoruje go na całej lini. Jest jak cień, nie opuszcza go na krok. Dodajmy, że bardzo wkCenzura2.svgy cień, który co pięć minut zadaje ci jakieś pytanie.

Seth[edytuj]

Arogancki pół człowiek-pół android, zbudowany w ramach eksperymentu wojskowego. Jego technika polega na zapisywaniu danych o ciosach przeciwników i absorbowaniu części z nich. Teoretycznie powinien być dzięki temu niepokonany – w praktyce, walki z takimi gwiazdorami jak Marcin Najman sprawiły, że po zaabsorbowaniuciosów stał się wyraźnie słabszy. W brzuchu posiada wirujący znak Jin-Jang – nie wiadomo jak wpływa to na jego układ trawienny.

Shadowgeist[edytuj]

Shadowgeist miał kiedyś normalne imię, normalny wygląd i normalną rodzinę. Jednak przez pewną surową dyktaturę, prawdopodobnie północnokoreańską, utracił wszystko i wyruszył w świat mścić się na Kimie wszystkich. Oryginalna linia fabularna, nie ma co…

Sharon[edytuj]

Zakonnica wiodąca podwójne życie. Raz jest bogobojna i uczynna, a raz jest zimnokrwistym agentem specjalnym, zawodowym mordercą. Kiedy dowiedziedziały się o tym inne siostry zakonne, wymierzyły jej surową karę – miesiąc aresztu domowego.

Skullomania[edytuj]

Chłopak, który naoglądał się Niezwykłej przygody Kubusia Puchatka i myli szkołę z czaszką[23]. Tak naprawdę nazywa się Saburo Nishikoyama, a strój suberbohatera nosi niezmiennie od czasu karnawału, podczas którego go zwolnili z pracy. Saburo „lekko” zbzikował i od tamtego czasu walczy o pokój, dobro i przywrócenie go na stanowisku sprzedawcy w warzywniaku.

Sodom[edytuj]

Kuzyn Gomora. Niezwykle umięśniony Hamerykański wojownik z fiołem na punkcie samurajów i ich mieczy. Uważa się za ich[24] duchowego spadkobiercę. Podpowiedź – nie jest nim.

Thunder Hawk[edytuj]

Indianin prosto ze stepów Dzikiego Zachodu, zmuszony przez Shadaloo do migracji do rezerwatu Meksyku. Tam poprzysiągł, że odzyska utracone ziemie, o co walczy. Lepiej mu nie mówić, że za parę lat na miejscu ich wioski i tak postawią jakiś biurowiec.

Twelve[edytuj]

12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12.12 12 12 12, 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12. 12 12 12 12, 12 12 12 12 12 12. 12 12 12. 12 12 12. 12 12 12, 12 12 12, 12 12 12, 12 12 12,12 12 12 12 12 12 12 12. 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12. 12 12 12 12 12 12 12. 12 12 12 12 12. 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12 12. 12 12 12 12 12 12.

Urien[edytuj]

Urien należy do elitarnego zespołu muzycznego Faceci w gaciach. Sadysta, kocha topić ślimaki, zabijać małe kotki i dręczyć nikomu nic nie winnych mieszkańców Sosnowca[25] Rzeszowa. Uważa wszystkich za słabe, żałosne szumowiny. Należy do tajnej organizacji wewnątrz tajnej organizacji iluminatów[26], chcący obali Gilla jako przywódce. Osobiście chce sam wejść na jego miejsce, ale sądząc po jego charakterze, lepiej by tego nie zrobił.

SFShoryuken.gif

Vega[edytuj]

Fan Wolverina i Dżoany Krupy jednocześnie, i to prosto z Hiszpanii. Słownikowa definicja narcyzmu. Do walki nosi maskę, aby nic nie uszkodziło jego pięknej buźki. Dzierży w ręku pazury, niestety z żelaza, a nie z adamantium. Stanowi także ukłon CAPCOMU do miłośników piłki nożnej – jego najlepszy atak nazywa się Flying Barcelona.

Vulcano Rosso[edytuj]

Włoch z teperamentem jak wulkan gorącym. Oraz pedalską grzywką. Walczy w imię zabitej kochanki, wykorzystując energię wulkaniczną. Prawdopodobnie to on odpowiada za wybuch Eyjafjallajökull w 2010.

Yang i Yun Lee[edytuj]

Bracia, uwielbiający sporty ekstremalne. Pracują w restauracji Gema, byłego nauczyciela Chun-Li. Błędnie sugerując się nazwiskiem, poprosili ją o przysługę rodzinną o wpisanie ich do turnieju. Pomimo pewnych nieścisłości, jak brak więzów krwi, w końcu dostali się do walki, co jednak prędko im się znudziło.

Zangief[edytuj]

MASZ DO CZYNIENIA Z POTĘŻNYM ZANGIEFEM, CZERWONYM CYKLONEM!
NAJLEPSZYM WRESTLEREM NA ŚWIECIE!
WIDZISZ TE MIĘŚNIE? TO ONE CIĘ POKONAJĄ! DLA MATECZKI ROSJI!
WIDZISZ TE BLIZNY? POWSTAŁY PO WALCE Z SYBERYJSKIMI NIEDŹWIEDZIAMI. DAŁEM RADĘ IM, DAM RADĘ I TOBIE!
I NIE PRÓBUJ TYCH ŚWIESZNYCH, OGNISTYCH KULEK. ONE SĄ DLA DZIECI!
WALCZ! WALCZ, JAK MĘŻCZYZNA! ZA MATECZKĘ ROSJĘ!

Rozgrywka[edytuj]

Hadouken – najbardziej znany cios – to tak naprawdę wersja demo Kamehameha

Street Fighter pozwala na system walki każdy z każdym, jeden na jednego, dwóch na dwóch, a nawet sam ze sobą. Zupełnie jak w Modzie na sukces, tylko tam zastąpiono walki czymś innym. W przeciągu swojego istnienia wylansował takie znane ciosy jak Hadouken, Shoryuken, Sonic Boom czy Lightning Kick.

Przebieg walki[edytuj]

Ryu versus Sagat… FIGHT!


Hadouken! Hadouken! Tiger Shot! Hadouken! Tiger Shot! Łup, bach, tarabach! Jebut! Bam! Bach, bach, bach! Shoryuken! Łup! Tiger Uppercut!, trach! Łup, bęc! Shoryuken! Shoryuken! Tiger Knee! Tiger Shot! Tiger Shot! Aaaaaammmm… Metsu… HA-DO-U-KEN!!! AAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHH!!!!


K.O! Ultra Combo Finish! Ryu wins!

Wszystko jasne?

„Wysoki” poziom ekranizacji Street Fightera

Noob w Street Fighter[edytuj]

 • Nie używa ataków specjalnych,
 • Uderza wyłącznie pięścią,
 • Nie gra postaciami żeńskimi, bo baby kiepsko siem bijom,
 • Wyzywa od cheaterów ludzi grających Dhalshimem, bo bijom z drugiego końca planszy,
 • Wchodzi prosto w zasięg Blanki używającego Electric Thunder,
 • Nie skacze,
 • Nie rzuca,
 • Gra tylko dobrymi, bo zuo zafsze pszegrywa,
 • Próbuje wejść w głąb planszy,
 • Nie blokuje ciosów,
 • Próbuje rzucać ataki odległościowe postaciami, które je nie mają,
 • Rozłącza się z rozgrywki sieciowej gdy przegrywa.
Osoba uzależniona od Street Fighter

Pro w Street Fighter[edytuj]

 • Pokonuje przeciwników jednym ciosem,
 • Potrafi wejść w głąb planszy,
 • Atakuje Ultra Combo ze 100% hp,
 • A także Super Combo bez ładowania go,
 • Ma 100% wygranych walk,
 • Nie musi wygrać z ostatnim bossem aby wygrać tryb Arcade,
 • Potrafi grać w tryb Arcade w sieci,
 • Potrafi zablokować combosy przełamujące blok,
 • Potrafi grać postaciami których nie ma w grze.

Objawy uzależnienia[edytuj]

 • Kupujesz dedykowane koszulki, kubki, joysticki, powietrze w słoiku,
 • Zapisujesz się na kurs jogi,
 • Uważasz, że na całym świecie dogadasz się znając angielski i japoński,
 • Umiesz chodzić jedynie bokiem,
 • Nie potrafisz zboczyć z prostej linii,
 • Dostajesz spazmów ze wściekłości na sam dźwięk słowa Tekken,
 • Wypuszczasz z palców fireballe,
 • Chodzisz boso,
 • Potrafisz utrzymać się 30 sekund wisząc w powietrzu do góry nogami,
 • Twoje kopnięcia są szybsze od twoich myśli
 • Wygrywasz z Marcinem Najmanem To akurat potrafią wszyscy
 • Wszędzie chodzisz pieszo,
 • Nie umierasz,
 • Nie dbasz o potrzeby fizjologiczne,
 • Cały czas chodisz w tym samym stroju,
 • Czeszesz się z linijką w ręku,
 • Nie dziwi cię widok człowieka z zieloną skórą, bądź niebieskimi włosami,
 • Zabili/porwali Ci ojca/matkę/brata/siostrę/jamnika, więc wędrujesz po świecie, by się mścić.

Zobacz także[edytuj]

Przypisy

 1. Cóż za oryginalność!
 2. Oni są w ogóle zamieszani we wszystko, ale w to akurat półoficjalnie
 3. Wliczając w to wszelkie odłamy i spin-offy
 4. A potem wspólnie stworzyli wielką rozpierduchę
 5. Przerysowany, kCenzura2.svg hamerykański heros
 6. DAFAQ?
 7. Akumy
 8. Którego i tak nie uda mu się pokonać
 9. Czyli jest wujekstrzem
 10. Zachował jednak cząstkę swej niewyobrażalnej siły
 11. Skądinąd życiowa sytuacja
 12. Prawdopodobnie człowiekiem także, lecz to niepotwierdzone informacje
 13. No takich żołnierzy to ja bardzo proszę!
 14. Cóż za niespodzianka…
 15. Co zresztą nie było trudne
 16. Po pierwsze – zwiększ masę!
 17. Co pomaga m.in. w staniu na głowie
 18. To już się staje tutaj powoli regułą…
 19. Nawet producenci gry
 20. Dlatego ukrywa ją za maską
 21. Jak Napoleon Bonaparte
 22. Prezent od Kena – kawałek jego stroju, pamiątka pierwszej przegranej walki
 23. ang. school/skull
 24. Samurajów, nie mieczy
 25. Ups, pomyłka
 26. Podwójny spisek!