Sudan

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Disambug.svg Ten artykuł dotyczy kawałka pustyni. Zobacz też Sudan (barwnik).
Sudan Północny
Stolica Chartum
Ludność parę milionów osób, co cudem się ostali
Język urzędowy arabski
Ustrój dyktatura
Religia Pokojowo nastawiona dla każdego
Waluta AK-47
 
Sudan – 2006
Sudan – 2011
Plany na 2020 rok
Plany na 2035 rok
Plany na 2050 rok
Plany na 2142 rok

Sudan – państwo w Afryce północno-wschodniej, graniczące z Morzem Czerwonym i jakimiś zadupiami; trzecie największe państwo Afryki.

Polityka

Scena polityczna przypomina Polskę w 2005 roku – prezydent i premier są identyczni. Być może dlatego, że to ten sam facet – niejaki Omar al-Baszir.

Oprócz tego pełni bardzo wiele ważnych funkcji, bo jest przecież dyktatorem. I to strasznym dyktatorem. Trzyma naród za pysk, ogłupia ich za pomocą zbrodniczej Wikipedii, cenzurując za to słuszne źródła informacji, jak na przykład Nonsensopedię.

Konflikty zbrojne

Jako, że wódz jest ambitny i potrafi naród przekonać, konflikty w Sudanie są nieuniknione. Al-Baszir zaplanował już podbicie wszystkich państw świata. Nonsensopedii udało się dotrzeć do tych planów, patrz grafiki po prawej.

Niestety, jednoczesna wojna z Czadem, Erytreą, ponadto tłumienie buntów na południu i zachodzie kraju i brutalne tępienie innych religii (poza Islamem) „lekko” nadwerężyło możliwości militarne kraju. Z tego powodu wódz zastanawia się nad rezygnacją z podboju Grenlandii, bo na co mu ona?

W nocy z 9 na 10 lipca 2011 roku plany militarne nieco się skomplikowały, bowiem zamiast zyskiwać nowe terytoria, kraj się podzielił. Tym samym Sudan nie jest już największym afrykańskim krajem. Prezydent uspokaja, że to tylko celowe działanie mające na celu zwiększenie morale armii poprzez podniesienie liczby państw do podbicia.

Gospodarka

Głównym towarem eksportowym jest bieda. Kilka lat temu odkryto też ropę naftową, ale nikt z miejscowych nie umie jej wydobywać.

Atrakcje turystyczne

  • Pustynia
  • Pustynia
  • Pustynia
  • Pustynia
  • Ewentualnie pustynia
  • Wspominałem już coś o pustyni?
  • A! I jeszcze pustynia!


Crystal Clear app internet.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.