Szkoła przetrwania

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Szef kuchni tuż przed przygotowaniem następnego dania
Chcesz gryza?

Szkoła przetrwania – popularny program kulinarny emitowany, nie wiedzieć czemu, przez Disco Very Chanel i prowadzony przez Beara Gryllsa, który w każdym kolejnym odcinku podróżuje niczym Robert Makłowicz aby zasmakować jedzenia z różnych stron świata.

Idea programu

W tym programie chodzi o to, żeby zjeść smaczne i pożywne danie przy jak najmniejszym nakładzie finansowym. Z tego względu, potrawy składają się najczęściej z jednego składnika. Mało tego, ten składnik zazwyczaj jest upolowany w lesie/w parku/na łące/na pustyni/w przestrzeni kosmicznej[1]. By było taniej potrawy często nie są poddawane obróbce cieplnej. Sztućce ograniczają się do jednego noża. W ten sposób można wyżywić ośmioosobową rodzinę za łączną kwotę 4 groszy.

Bear wraz z ekipą jeździ po całym świecie, zwłaszcza w rejony ubogie w pożywienie, by im udowodnić, że przy odrobinie wysiłku mogą napełnić brzuchy. Za takie miejsce została uznana stocznia w Gdyni, gdzie Bear pokazał jak przygotować różnorakie dania ze szczurów, oraz jak podczas kolacji zapewnić romantyczny nastrój przy pomocy pochodni z papy.

Przykładowe dania

  • wiewiórka na zimno;
  • kobra po buszmeńsku;
  • moskity w sosie własnym;
  • pieczona padlina;
  • sałatka z liści akacji;
  • cokolwiek, byle by było dobrym źródłem białka.

Oglądalność

Ze względu na niski koszt potraw, program jest popularny w miejscach, gdzie nie przykłada się dużej wagi do pożywienia jak na przykład akademiki, więzienia czy meliny. W drastycznych przypadkach, z takimi potrawami można się spotkać także w stołówkach szkolnych.

Przypisy

  1. Niepotrzebne skreślić.